Raptory niszczą skromne Pistons i ustanawiają rekord większości asyst w meczu

the Toronto Raptors W niedzielę na Scotiabank Arena ustanowił rekord franczyzy, zdobywając 44 asysty i zwyciężając 142-113 Tłoki z Detroit.

Raptors przez większą część drugiej połowy utrzymywali co najmniej 30-punktowe prowadzenie, a w czwartej kwarcie powiększyli się aż o 40 punktów. Łączna suma 142 punktów to także trzeci wynik w historii klubu pod względem liczby zdobytych punktów w sezonie zasadniczym.

W rezultacie Pistons ponieśli 11. porażkę z rzędu i nadal mają najgorszy bilans w lidze (2-12).

Toronto prowadziło 20 punktami na dziewięć minut przed końcem drugiej kwarty po objęciu prowadzenia 25-6. Większość z nich była napędzana przez Scotty’ego Barnesa i zawodników rezerwowych Ashiwa jest cennaktóry w tym odcinku zdobył 10 punktów.

Barnes spisał się znakomicie przez cały mecz. Wschodząca gwiazda trzeciego roku zakończyła mecz z 17 punktami, trafiając 7 z 11 celnych strzałów (3 z 4 z dystansu), ustanawiając rekordy meczów z 9 asystami i 7 zbiórkami, a także najwyższym w karierze 37 punktami. 25 minut pracy.

Wszystkie startery Raptors – z wył OG Anunoby – który powrócił po trzech meczach nieobecności – zakończył z dwucyfrowym dorobkiem punktów.

To zdecydowanie bardzo potrzebne zwycięstwo po przegranych dwóch ostatnich meczach z silnymi drużynami z Konferencji Wschodniej. Zaczęli także solidnie od skoku, co nękało ich na początku tygodnia w meczach z Washington Wizards i Milwaukee Bucks.

Wysiłek ten zmierzył się z drużyną z Detroit, która miała mnóstwo byłych zawodników z pierwszej dziesiątki. Niektórzy z nich grają w swoich drugich drużynach w NBA i szukają szansy na odkupienie – m.in Marvin Bagley III, Jamesa WisemanaI Kevina Knoxa po drugie. Inne to nowsze wersje – np Kida Cunninghama, Osara Thompsona I Jadena Ivy’ego — dla zespołu Pistons, który w dwóch z ostatnich trzech sezonów zakończył sezon z najgorszym bilansem na Wschodzie.

READ  Pelicans 129-102 Pacers (1 marca 2024 r.) Podsumowanie meczu

Dzięki zwycięstwu Raptors po czterech meczach u siebie prowadzą na 2:2. Następnie przez cztery z pięciu meczów będą na wyjazdach, zaczynając od rozgrywanego w sezonie meczu o mistrzostwo przeciwko drużynie Orlando Magia Wtorek.