Pelicans 129-102 Pacers (1 marca 2024 r.) Podsumowanie meczu

NOWY ORLEAN — Brandon Ingram zdobył 19 ze swoich 34 punktów w pierwszej kwarcie, podczas gdy Nowy Orlean wyrównał rekord franczyzy z 48 punktami, a Pelicans pokonali Indiana Pacers 129:102 w piątkowy wieczór i podzielili się setem u siebie i na wyjeździe.

Po porażce w środowy wieczór w Indianapolis 123:114, Pelicans w pierwszej kwarcie zdobyli 20 z 22 punktów i objęli prowadzenie 48-26.

„Nie wiem, jak to opisać” – powiedział Ingram. „(Widziałem) kilka strzałów i oddawałem je dalej. Dobrze czułem się na wyciągnięcie ręki. Miałem trochę miejsca na pracę i przeszedłem do środka. Dobrze czułem się z piłką w dłoni”.

Odsetek celnych strzałów na poziomie 90,9% był najwyższym odsetkiem celnych rzutów z gry w jakimkolwiek zespole w ciągu jednej kwarty w tym sezonie i najwyższym w pierwszej kwarcie od czasu, gdy Dallas oddało 94% celnych strzałów w meczu z Utah w 2014 roku.

„Pelicans byli niesamowici” – powiedział trener Pelicans Willie Green. „Fajnie było patrzeć, jak gra z taką intensywnością, szybkością i pewnością siebie, jaką miał na parkiecie. Wszyscy jego koledzy z drużyny zebrali się za nim. Razem był to dla nas wspaniały mecz… wrócić do domu i odpocznij i odnieś zwycięstwo.”

Trey Murphy III dodał 28 punktów, trafiając 6 z 12 rzutów za trzy punkty, co stanowi kolejny dobry występ strzelecki po serii kiepskich ofensywnych wybuchów od przerwy w All-Star.

„Wystarczy świadomość, że jestem koszykarzem kompletnym” – powiedział Murphy. „Nie chcę grać jednego trika. Chcę mieć pewność, że mam wiele różnych aspektów w mojej grze. Wiedziałem, że (strzelanie) w końcu wróci. Musisz wierzyć w swoją pracę, a dotrzesz tam, gdzie powinieneś być.”

Ingram, który miał także siedem asyst, już na początku drugiej odsłony wywołał serię strzałów 9 z 11. Na początku drugiej drugiej połowy Murphy trafił z lewego skrzydła na odległość 25 stóp i było 57-26.

READ  Jak odwołany wyjazd drużyny Predators na koncert U2 zapewnił im awans do play-offów NHL

Gdy Indiana nadała ton swojemu zwycięstwu w środowy wieczór, wyskakując na prowadzenie 40-24 w pierwszej kwarcie, trener Pacers Rick Carlisle uznał, że Pelicans w pierwszej kwarcie zdobyli 48 punktów jako górę zbyt wysoką, aby się na nią wspiąć.

„Pelicans osiągnęli historyczne wyniki, a my nie udało nam się odbić w defensywie (w pierwszej kwarcie)” – powiedział Carlisle. – Nie słyszałem o takim wydarzeniu.

Po środowym zwycięstwie nad Pacers 50-40, Nowy Orlean w piątek wypracował sobie prowadzenie 47-43, w tym 11-2 w pierwszej kwarcie.

Oprócz zaciętego strzelania, Pelicans grali zawzięcie w obronie przeciwko najlepiej punktowanej drużynie w NBA, utrzymując Pacers na poziomie 42,6% oddanych strzałów i 21 punktów mniej od ich średniej wynoszącej 123 punkty na mecz.

Specjalista od obrony Pelicans, Herb Jones, zneutralizował Tyrese’a Haliburtona, dzięki czemu obrońca All-Star po raz pierwszy od listopada 2021 roku nie zdobył gola. Haliburton w 23 minuty zdobył 0 z 7 z boiska.

„To jest Herb Jones” – powiedział Ingram. „Powiedział mi, że w ogóle nie chce, żebym dzisiaj uległ. Chciał zapisać grę. Wziął to do siebie. To wielka zasługa dla niego i jego obrony”.

Isaiah Jackson i Benedict Mathurin prowadzili Pacers z po 13 punktami. Pascal Siakam i Myles Turner zdobyli po 12 punktów.

Jonas Valanciunas miał dla New Orleans 15 punktów i dziewięć zbiórek, a CJ McCollum dodał 14 punktów.

W drugiej połowie Pacers utrzymali New Orleans bez punktów przez ponad pięć minut, 23-3, zmniejszając różnicę do 60-49. Jednak Pelicans odzyskali równowagę, wygrywając serię 17-7 i zamykając kwartę, po czym zdobyli bramkę Murphy'ego, trafiając głęboko w 3 po sygnale syreny, i wyszli na prowadzenie 77-56. Murphy zdobył 17 z 23 punktów w pierwszej połowie w drugiej kwarcie, trafiając 4 z 7 z dystansu.

Green powiedział, że podoba mu się sposób, w jaki Pelicans zregenerowali się po środowej porażce, gdy Pelicans wyglądali na zmęczonych po przybyciu do Indianapolis o 7:30 w dniu meczu z powodu problemów mechanicznych w czarterowym samolocie.