Rangersi opierają się na zwycięskiej formule, aby pokonać Hurricanes w pierwszym meczu drugiej rundy

Nowy Jork – Najlepsi gracze New York Rangers zaliczyli wielki występ. jeszcze raz.

Dominujące zespoły specjalne. Produkcja od pierwszej szóstki napastników. Wystarczające interwencje bramkarza Igora Shesterkina.

To przepis, według którego Rangersi zdobyli nagrodę w sezonie zasadniczym Presidents’ Trophy i zwyciężyli w pierwszej rundzie meczu z Washington Capitals.

Te same składniki pomogły im w niedzielnym zwycięstwie 4:3 nad Carolina Hurricanes w pierwszym meczu drugiej rundy Konferencji Wschodniej na stadionie Madison Square Garden.

Drugi mecz odbędzie się we wtorek w Garden.

„Będziesz pauzował przez jakiś czas i wrócisz. Minął tydzień, odkąd ostatni raz grałem i myślę, że początek był naprawdę dobry i myślę, że podążaliśmy za tym przez cały mecz” – powiedział trener Rangers Peter, Peter. – stwierdziła Laviolette. „Myślałem, że sposób, w jaki graliśmy, był dość spójny. Micah oczywiście miał wspaniały wieczór. „Troch” był taki przez cały rok”.

W pierwszej połowie Mika Zibanejad strzelił dwa gole i zaliczył asystę. W pierwszej połowie Vincent Trocheck strzelił gola i zaliczył asystę. Chris Kreider asystował przy jednym z goli Zibanejada oraz przy golu Trochecka. Bramka Artemiego Panarina w trzeciej kwarcie zamieniła się w zwycięską bramkę.

Dodaj do tego asysty Alexisa Lafrenière’a i Jacka Roslovica, których szybkość doprowadziła do zdobycia pierwszego gola Zibanejada już w 2:46 pierwszego meczu oraz sześciu najlepszych napastników Rangersów, którzy zdobyli łącznie 10 punktów, zdobywając cztery gole i sześć asyst.

Adam Fox, czołowy strzelec Rangersów w obronie, również zaliczył asystę.

„Liczymy na tych chłopaków” – powiedział obrońca Braden Schneider. „To świetni gracze. Produkują, ale jednocześnie pracują na całym lodzie. Znajdują się w strefie D, blokując strzały. Przechodzą przez strefę neutralną. Pracują nad kontrolą wstępną i to jest to”. się nam opłaciło i myślę, że wykonali świetną robotę, wyznaczając nam drogę.

READ  Phil Mickelson reaguje na komentarze Tigera Woodsa na temat funduszu PGA Tour

Szczególnie Zibanejad wzniósł swoją grę na wyższy poziom w fazie play-off Pucharu Stanleya. W pięciu meczach zdobył 10 punktów (trzy gole i siedem asyst), co daje mu drugie miejsce w lidze z napastnikiem Edmonton Oilers Leonem Draisaitlem, za Connorem McDavidem 12.

Ma punkty we wszystkich pięciu meczach play-offów, w tym co najmniej dwa punkty w ostatnich czterech. W 81 meczach sezonu zasadniczego zdobył 72 punkty (26 goli i 46 asyst).

„To z pewnością bardzo ważne, kiedy gracze tacy jak Mika wstają i pokazują swoje umiejętności i poziom” – powiedział Panarin. „To niewiarygodne.”

Tej samej cechy można użyć w grze o władzę Rangersów.

Zdobyli gola przy zaledwie dwóch okazjach do gry w przewadze, potrzebując na to dwóch strzałów i łącznie 23 sekund; Dziewięć sekund dla Zibanejada na prowadzenie 2:1 w pierwszej kwarcie o 10:05 i 14 sekund dla Trochecka na zwiększenie prowadzenia do 3-1 po 16:28.

„Efektywność” to słowo, którym Laviolette ją określiła.

Podobnie było w sezonie zasadniczym, kiedy Rangersi zajmowali trzecie miejsce w lidze z 26,4 proc.

W fazie play-off skuteczność gry w przewadze wynosi 8 na 18 (44,4%).

„Myślałem, że wykonujemy egzekucję i próbujemy zaatakować” – powiedział Zibanejad. „To naprawdę dobry PK, przeciwko któremu gramy, więc musimy dać z siebie wszystko i myślę, że dzisiaj nam się to udało. Jest to coś, co musimy kontynuować, jeśli chcemy odnieść sukces przeciwko tym chłopakom”.