Puchar Świata w Jacob. Udana seria testów dla słupów. Drużyna biało-czerwonych była na drugim miejscu

Michael Habok jest najlepszy w serii testów przed sobotnim meczem drużynowym w Jakoban. Wszyscy polscy delegaci znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Piano-Cervoni zajął drugie miejsce w rankingu drużynowym.

Matthews Kozanekki

Piotr yła

PAP / EPA / PHILIPP GUELLAND / Zdjęcie: Piotr yła

W sobotę drużyna Jakobinów przywitała uczestników turnieju ulewą śniegu. Konieczne jest oczyszczenie toru najazdowego. Zawodnicy musieli też stawić czoła zmieniającym się wiatrom. Gazy nie były mocne, ale faktycznie wirowały. Podczas zakładek trzeciej grupy konieczne jest przedłużenie wejścia z 10 do 12 belki.

Wcześniej dwaj pierwsi polscy delegaci dali z siebie wszystko. Pyotr Shia skoczył 124 metry, a Kamil Stoch 122 metry, co było najlepszym wynikiem w drugiej grupie. Michael Habok był tylko w połowie tak dobry jak Biało-Czerwoni.

Obie były w pierwszej dziesiątce. Andrzej Stokana i David Kubaki również zakończyli serię testów. Obaj przekroczyli punkt projektowy.

Obejrzyj wideo: WC na saksofonie. Andrzej Stokana był zaskoczony przez dziennikarza. „To jest głupie pytanie”

Najlepszym Polakiem w testowej serii był czwarty Pyotr Iya. David Kubaki, Kamil Stoch i Andrzej Stokana uplasowali się odpowiednio na 8., 9. i 10. miejscu.

Piano-Cervoni od dawna stoi na czele klasyfikacji drużynowej. Austriacy, którzy wygrali o 3,8 punktu, czyli dwa metry, wyprzedzili ich rzucając taśmą.

Warto zauważyć, że Michael Hobok odniósł większy sukces niż Daniel Hooper w serii testowej. Marcus Eisenbichler zakończył etap z najdłuższą zakładką. Niemiec osiągnął 130,5 metra pomimo wiatru wiejącego z tyłu góry.

Mecz drużynowy rozpocznie się o godzinie 16:15 z udziałem dziewięciu drużyn. Osiem najlepszych drużyn zakwalifikuje się do drugiej serii.

Wyniki serii testów w Jakoban:

Przeczytaj także:
– B.K. w Innsbrucku. Najlepszy występ Alexandra Snissola, trzy tyczki z punktami
– Jakobin z symbolem oddania kija. Małysz skończył, zaczął Stoch

Czy Polacy wygrają sobotni mecz drużynowy?

Głosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *