Projekt Google zastępuje głośne powiadomienia obłokami powietrza i cieniami

Powiadomienia prawdopodobnie nie powinny być jednak tak irytujące. Seed Studio Google współpracuje z londyńskim studiem projektowania przemysłowego Map Project Office nad „Małymi sygnałami” – sześcioma prostymi rzeczami, które wykorzystują subtelne sygnały, takie jak dźwięk, ruch i wizualizacje, jako mniej inwazyjne sposoby ostrzegania nas.

Kto wie, czy takie podejście dotrze do rzeczywistych urządzeń Google Home, ale idea Little Signals jest mile widzianą zmianą w stosunku do rozpraszających powiadomień. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pisków kuchenki mikrofalowej, gdy jedzenie jest gotowe, lub do wibrującego dźwięku wiadomości tekstowej. Małe Sygnały zmniejszają intensywność powiadomienia i zastępują je bardziej relaksującymi technikami, takimi jak kilka wdechów powietrza, aby poruszyć liśćmi lub rosnący cień, aby zwrócić Twoją uwagę.

Inspiracja z prawdziwego życia – Według projektantów, sześć Little Signals jest inspirowanych przedmiotami codziennego użytku, które są bardziej subtelne w sposobie, w jaki wydajemy dźwięki, takimi jak poruszający się zegar lub gwizdek czajnika, gdy woda się zagotuje. Mając to na uwadze, małe wskazówki symulują rzeczywiste alerty, takie jak pukanie do drzwi lub dzwonki wiatrowe.

Powietrze wykorzystuje impulsy powietrza do poruszania pobliskich obiektów, takich jak liście rośliny, aby zwrócić Twoją uwagę, podczas gdy przycisk można nacisnąć, rosnąc, aż rozlegnie się dźwięk, gdy jest pełny. Obiekt ruchu ma siedem kołków, które mogą zaglądać do obudowy pojedynczo lub razem jako zestaw do zmiany ruchu.

Instrument perkusyjny wydaje się najbardziej popularny, ponieważ może wydawać dźwięki otoczenia z melodią zaprogramowaną tak, aby pasowała do znaczenia alarmu i jest wyciszany przez machanie nad nim lub obracanie. Tak jak brzmi, obiekt Tap stuka w powierzchnie, aby wytworzyć dźwięki, im silniejsze dotknięcie, tym silniejsze naciśnięcie. Cień wydaje się być najdokładniejszy ze wszystkich, po prostu dlatego, że rzuca cienie, które można zaprogramować tak, aby oddychały lub powiększały się.

READ  Zen 4 i Zen 4C Power Raphael, Dragon Range, Phoenix, Storm Peak i prawdopodobnie procesory Genoa-X

Zrób to sam – Seed Studio od Google udostępniło wszystkie pliki Niezbędne pliki Aby zaprojektować własne urządzenie Little Things, w tym instrukcje dotyczące tworzenia dowolnego z sześciu obiektów i kodu do uruchomienia na nim. Google zachęca do majstrowania przy wszystkich projektach i włączania ich do naszych urządzeń elektronicznych w celu wykonania zabawnych projektów DIY.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top