Kanadyjska „Carrie Price” rozpocznie pierwszy sezon przeciwko Islanders w piątek

Gwiazda Montrealu Canadiens, Carrie Price, która od zakończenia finału Pucharu Stanleya w zeszłym sezonie przeszła kilka niepowodzeń, powróci do wyczekiwanego piątkowego składu przeciwko New York Islanders, powiedział trener Martin St. Louis.

„Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, że zespół jest naprawdę szczęśliwy widząc Curry’ego w sieci” – powiedział w piątek dziennikarzom St. Louis we Francji. „Oczekuję, że będziemy lepsi”.

Podczas porannej jazdy Kanadyjczyków Price’a można zobaczyć, jak bierze udział w rutynie dla początkujących, oczekując potwierdzenia, że ​​zadebiutuje w sezonie przed wiernymi Bell Center.

Price dołączył do Kanadyjczyków w zeszłym tygodniu, towarzysząc drużynie w New Jersey i Toronto, ale nie oczekiwano, że zagra w żadnym z meczów. Jednak jego powrót do codziennej fold był ważnym krokiem w jego próbie powrotu przed końcem sezonu.

Price ostatnio grał 7 lipca, w piątym meczu finału Pucharu Stanleya, a jego przedłużająca się nieobecność w drużynie rozpoczęła się zaledwie kilka tygodni po zakończeniu serii. Początkowo było to spowodowane operacją kolana poza sezonem, ale później przedłużyła się do początku bieżącego sezonu, kiedy wyjechał na leczenie z powodu, jak to nazwał, długotrwałych problemów z nadużywaniem substancji.

Zapytany niedawno, czy sądzi, że Price zagra ponownie, trener Canadiens Martin St. Louis powiedział: „Nie mam pojęcia”, po czym dodał, że „jeśli dostanę małą próbkę Curry w tym roku i kilka zachęcających rzeczy dla niego – czy to jego grać lub jak się czuje po spektaklu – tak myślę Montreal Kanada Będziesz w lepszym miejscu.”

W ostatnich miesiącach pojawiły się dowody na przewagę Price’a, podsycając ostrożny optymizm, że będzie mógł wrócić przed końcem sezonu Kanadyjczyków.

Price krótko jeździł na nartach pod koniec 2021 roku, ale potem musiał cofnąć się o krok w powrocie do zdrowia, wracając tylko do pracy poza lodem do marca, kiedy wznowił jazdę na snowboardzie. Od tego czasu brał udział w kilku kanadyjskich praktykach, chociaż został zmuszony do zaprzestania palenia z powodu choroby innej niż COVID.

READ  Dlaczego Blue Jays ma teraz krem ​​nawilżający i co to oznacza dla Rogers Center

Być może najbardziej zachęcający rozwój wydarzeń na lodzie miał miejsce na początku kwietnia, kiedy Price mógł uczestniczyć w wielu ćwiczeniach. Pozostał na lodzie przez prawie cały pierwszy trening w Montrealu – małą bójkę między dwiema niebieskimi liniami – i wykonał większość pracy za wszystkich w ciągu następnych 50 minut.

Bez Price’a Kanadyjczycy mieli problemy podczas tego w dużej mierze zapomnianego sezonu na lodzie. Zajmują drugie miejsce w NHL, 20-43-11.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top