Powrót Księżyca, Księżyc Jowisza, najpotężniejsza rakieta, jaką kiedykolwiek zbudowano oraz Teleskop Webba

Podróże kosmiczne polegają na rozpędzie.


pociski Przekształć ich paliwo w pęd które popychają ludzi, satelity i samą naukę do przodu Próżnia. Rok 2021 był rokiem rekordów programów kosmicznych na całym świecie, a tempo to trwa do 2022 roku.

W zeszłym roku komercyjny wyścig kosmiczny naprawdę wystartował. Richard Branson i założyciel amazon Jeff Bezos Oboje jeździli na wyrzutniach suborbitalnych – i przywieźli przyjaciół, w tym aktora Williama Shatnera. SpaceX Wyślij ośmiu astronautów i 1 tonę zapasów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla NASA. Sześć lotów kosmicznych w 2021 r. ustanowiło rekord. Było też 19 osób zarejestrowanych Nieważkość w kosmosie przez krótki czas w grudniu, ośmiu z nich to zwykli obywatele. Wreszcie Mars też był Bardziej zajęty niż kiedykolwiek Dzięki misjom ze Stanów Zjednoczonych, Chin i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które wysyłają pojazdy, sondy lub orbitery na Czerwoną Planetę.

W sumie w 2021 roku odbyły się 134 starty Ludzie lub satelity na orbicie—najwyższa liczba ze wszystkich Historia lotów kosmicznych. W 2022 r. zaplanowano prawie 200 startów na orbitę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ten rekord zostanie pobity w zeszłym roku.

i astronom który bada supermasywne czarne dziury i odległe galaktyki. Napisałem też książkę o Przyszłość ludzkości w kosmosie. Jest na co czekać w 2022 roku Księżyc Zwróci na siebie więcej uwagi niż przez dziesięciolecia, podobnie jak kupujący. Największa rakieta, jaką kiedykolwiek zbudowano, wykona swój pierwszy lot. I oczywiście Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zacznie wysyłać swoje pierwsze zdjęcia.

Ja na przykład nie mogę się doczekać.

SpaceX Starship przeprowadził szereg lotów testowych w 2021 r., a swoją pierwszą prawdziwą misję zaplanowano na 2022 r.

Wszyscy lecą na księżyc

Wprowadzenie rakiety na orbitę to wyczyn techniczny, ale oznacza to tylko pół dnia jazdy prosto. Pięćdziesiąt lat po tym, jak ostatnia osoba stojąca na najbliższym sąsiadem Ziemi, w 2022 roku zobaczymy zatłoczoną listę misji księżycowych.

NASA wreszcie opublikuje, że jest tak późno system startu w kosmos. Ten pocisk jest wyższy niż Statua Wolności i wytwarza większy ciąg niż pocisk Saturn V Artemida I. misja Tej wiosny poleci w pobliżu księżyca. To dowód koncepcji systemu rakietowego, który pewnego dnia pozwoli ludziom żyć i pracować poza Ziemią. Bezpośrednim celem jest powrót astronautów na Księżyc do 2025 roku.

NASA też się rozwija Infrastruktura dla bazy księżycowej, która jest Partnerstwo z firmami prywatnymi W misjach naukowych na Księżyc. firma o nazwie Astrobot Przewiezie 11 ładunków do dużego krateru na bliskiej stronie księżyca, w tym dwa małe statki i kolekcję osobistych pamiątek, które firma z siedzibą w Niemczech zebrała od ogółu społeczeństwa. Lądownik Astrobot przeniesie również pozostałości płonącej legendy science fiction Arthur C. ClarkPodobnie jak podróż Shatnera w kosmos, jest to przykład z science fiction przekształconego w rzeczywistość. inna firma, Intuicyjne maszyny, planuje dwie wyprawy na Księżyc w 2022 roku, z 10 ładunkami, w tym księżycowym lejem i próbą wydobycia lodu.

Rosja Wprowadzanie czasownika księżyca, bardzo. Związek Radziecki dokonał wielu nowości na Księżycu – pierwszy statek kosmiczny, który uderzył w powierzchnię w 1959 roku, pierwszy statek kosmiczny, który z łatwością wylądował w 1966 roku i pierwszy statek kosmiczny, który wylądował na Księżycu w 1970 – ale Rosja nie wróciła od ponad 45 lat. W 2022 planuje wysłać lądownik Luna 25 na południowy biegun Księżyca w poszukiwaniu lodu. zamarznięta woda Jest to podstawowe wymaganie dla każdej bazy księżycowej.

Wszyscy na pokładzie statku kosmicznego

Podczas gdy NASA Space Launch System byłby dużym krokiem dla agencji, nowa rakieta Elona Muska zapowiada się na Króla Nieba w 2022 roku.

SpaceX Statek kosmiczny-ten Najpotężniejszy pocisk Wystrzelony kiedykolwiek – jego pierwszy start na orbicie odbędzie się w 2022 roku. Jest w pełni wielokrotnego użytku, ma ponad dwukrotnie większy ciąg niż rakieta Saturn V i może wynieść na orbitę 100 ton. Ogromna rakieta ma kluczowe znaczenie dla aspiracji Muska, aby stworzyć samowystarczalną bazę na Księżycu, a ostatecznie miasto na Marsie.

Częścią tego, co sprawia, że ​​statek kosmiczny jest tak ważny, jest to, jak tanie jest wnoszenie rzeczy w kosmos. Jeśli Ci się uda, cena każdej wycieczki będzie 2 miliony dolarów amerykańskich. Dla kontrastu, cena wystrzelenia przez NASA systemu kosmicznego prawdopodobnie się skończy 2 miliardy dolarów. Zmniejszenie kosztów o współczynnik tysiąca będzie Rewolucjonista ekonomii podróży kosmicznych.

Jowisz przywołuje

Księżyc i Mars to nie jedyne ciała niebieskie, które przyciągną uwagę w przyszłym roku. Po dziesięcioleciach zaniedbań Jowisz wreszcie zyskuje trochę miłości.

Europejska Agencja Kosmiczna odkrywca lodowego księżyca W połowie roku ma udać się do gazowego giganta. Będąc tam, spędzi trzy lata na badaniu trzech księżyców Jowisza – Ganimedesa, Europy i Kallisto. Uważa się, że wszystkie te księżyce zawierają płynną wodę podziemną, co czyni ją prawdopodobną środowiska nadające się do zamieszkania.

Ponadto we wrześniu 2022 r. sonda kosmiczna NASA Juno, która krąży wokół Jowisza od 2016 r., wskoczy do środka 220 mil od EuropyPrzyjrzyj się bliżej temu cudownemu księżycowi. Jego narzędzia będą mierzyć grubość skorupy lodowej, pokrywający ocean płynnej wody.

Widząc pierwsze światło

Cała ta praca w Układzie Słonecznym jest ekscytująca, ale w 2022 roku pojawią się również nowe informacje z krańca kosmosu i zarania czasu.

Po pomyślnym dotarciu do miejsca docelowego, wystrzeleniu paneli słonecznych i otwarciu ich luster w styczniu, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zostanie poddany szeroko zakrojonym testom i zwróci pierwsze dane w połowie roku. Teleskop o długości 21 stóp (6,5 m) jest siedmiokrotnie większy niż obszar montażu Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Działa również na dłuższych falach światła niż teleskop Hubble’a, dzięki czemu może widzieć odległe galaktyki, których światło było obecne. przesunięcie ku czerwieni— Rozszerzony na dłuższe fale — z powodu rozszerzania się wszechświata.

Do końca roku naukowcy powinni mieć wyniki z Projekt ma na celu zmapowanie najstarszych struktur we wszechświecie I zobacz świt formowania się galaktyk. Światło, które wydzielały te struktury, było częścią światła Pierwsze światło w historii Został wyemitowany, gdy wszechświat miał zaledwie 5% swojego obecnego wieku.

Kiedy astronomowie patrzą w kosmos, patrzą Z powrotem w czasie. Pierwsze światło wskazuje na to, jak daleko ludzkość może zobaczyć we wszechświecie. Przygotuj się na podróż w czasie w 2022 roku.


Asteroidy, Księżyc i Mars: Misje kosmiczne, na które czekamy w 2022 r.


Wstęp do
Rozmowa

Ten artykuł został ponownie opublikowany z Rozmowa Na licencji Creative Commons. Przeczytać oryginalny artykuł.

cytat: Powrót Księżyca, Księżyc Jowisza, najpotężniejsza rakieta, jaką kiedykolwiek zbudowano, pobrana z Teleskopu Webba (2022, 28 stycznia) 28 stycznia 2022 z https://phys.org/news/2022-01-lunar-jupiter- księżyc-silny- Rakieta. html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Poznaj prawdziwego naukowca NASA stojącego za Don't Look for Netflix

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top