Powiat pyta, ile płatnych dni chorobowych powinno być wymaganych: 3, 5 czy 10? – BC wiadomości

Prowincja prosi Kolumbijczyków Brytyjskich o liczbę płatnych dni chorobowych, które biorą ich pracodawcy, ponieważ nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia.

Celem jest zapewnienie płatnego zwolnienia chorobowego ponad milionowi ludzi w Kolumbii Brytyjskiej, którzy z niego nie korzystają. Opcje obejmują trzy, pięć lub 10 dni płatnego urlopu.

„Jedną z najważniejszych lekcji z pandemii jest to, że ludzie pozostają w domu, gdy są chorzy” – powiedział w środę sekretarz pracy Harry Pines. „Nikt nie powinien wybierać między pójściem do pracy chorym a utratą wynagrodzenia”.

Ankieta internetowa na temat opcji rozpoczęła się w środę i potrwa do 25 października. Uczestnicy mogą zgłaszać dodatkowe uwagi, aby pomóc powiatowi w opracowaniu nowych przepisów.

Baynes powiedział, że wielu pracowników żyje od wypłaty do wypłaty i nie powinni mieć do czynienia z różnicą w wynagrodzeniu, gdy zachorują i zostaną w domu. Zdobywanie pieniędzy jest zachętą do pozostania w domu, gdy czujesz się dobrze.

Laird Kronk, prezes Związku Zawodowego Kolumbii Brytyjskiej, powiedział, że 10 dni płatnego urlopu chroniłoby miejsca pracy i zdrowie społeczności. „Obecnie brak płatnych zwolnień chorobowych wywiera presję na system opieki zdrowotnej i pogłębia nierówności wśród pracowników” – powiedział.

W sierpniowym raporcie związku zaleca się, aby zwolnienie chorobowe opłacane przez pracodawcę było bezproblemowe, dotyczyło wszystkich pracowników, zastępowało pełne wynagrodzenie pracowników i zapewniało, że chorzy pracownicy nie zostaną zwolnieni w domu.

W maju prowincja wprowadziła tymczasowy program, który oferuje do trzech dni płatnego zwolnienia chorobowego związanego z COVID pracownikom, którzy nie mają jeszcze tego świadczenia. Pracodawcy otrzymują od hrabstwa rekompensatę w wysokości do 200 USD dziennie na pracownika. Ten program kończy się 31 grudnia.

Zapytany, czy regionalne wsparcie dla pracodawców będzie kontynuowane, Baines powiedział, że pozostaje to do ustalenia, w oparciu o wkład pracodawców i pracowników.

READ  „Wycofane”: Duże wycofania produktów dla dzieci sprzedawanych przez Walmart, Hallmark i żywności paczkowanej w SportChek, Rabba Fine Foods prowadzą do wielu ostrzeżeń ze strony Health Canada

Nowe przepisy po raz pierwszy będą miały stały płatny urlop chorobowy w Kolumbii Brytyjskiej.

Poza określeniem liczby dni ubezpieczenia, hrabstwo musi wymyślić, jak zwracać się do pracowników w gospodarce pracy tymczasowej — tych, którzy nie mają stałej pracy i pracują samodzielnie i na zasadzie samozatrudnienia, aby wykonywać indywidualne zadania. Obejmuje to kierowców, którzy zapewniają fast food i oferują wspólne przejazdy, a także niektóre sektory sektora high-tech.

Bains chce, aby pracownicy tymczasowi również byli uprawnieni do płatnego zwolnienia chorobowego, ale najpierw hrabstwo musi lepiej zrozumieć pracowników w gospodarce pracy tymczasowej i sektory, w których pracują.

Ankieta przeprowadzona w dniach 5 sierpnia i 14 września wśród ponad 26 000 pracowników i pracodawców wykazała, że ​​wielu pracowników bez płatnego zwolnienia chorobowego regularnie przychodzi do pracy w przypadku choroby lub wraca, zanim w pełni wyzdrowieje.

Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy stwierdzili, że obawiają się, że pracownicy przychodzący do pracy zachorują i zarażają innych.

Według prowincji, prawie połowa pracowników w Kolumbii Brytyjskiej nie ma zwolnienia chorobowego opłacanego przez pracodawcę, a ci pracownicy częściej wykonują nisko płatne prace.

Około 60 proc. pracodawców nie zapewnia pracownikom płatnych zwolnień chorobowych. Spośród nich około 68 procent wzięło od trzech do dziesięciu dni płatnego urlopu.

Około 70 procent pracowników na płatnym zwolnieniu chorobowym od pracodawcy stwierdziło, że zazwyczaj nie wykorzystuje wszystkich dni płatnego zwolnienia chorobowego.

Zgodnie ze standardami zatrudnienia BC, pracownicy mogą wziąć do trzech dni bezpłatnego urlopu z powodu choroby, który będzie kontynuowany.

Baines powiedział, że rząd rozważy odpowiedzi na nowe badanie, a także informacje ze spotkań zainteresowanych stron.

Kwestionariusz i informacje ogólne są dostępne w kilku językach. to jest w Zaręczyny.gov.bc.ca/paidsickleave.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top