Polska produkcja przemysłowa spada w listopadzie

Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w listopadzie o 4,6% rok do roku, po spadku o 6,6% w poprzednim miesiącu, podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS).

spadła produkcja przemysłowa dla przetwórstwa (6,1% wobec 9,2% w październiku); Wodociągi, Gospodarka ściekami i odpadami (0,7% vs. 0,5%) oraz Górnictwo i wydobywanie (0,6% vs. 4,5%).

Z kolei produkcja energii elektrycznej, gazu, pary, klimatyzacji spadała w wolniejszym tempie (-8,5% vs. -17%).

W ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa wzrosła o 2,9%, odrabiając spadek o 0,9% w październiku.

Odrębny raport warszawskiej agencji pokazał, że ceny producentów w Polsce wzrosły w listopadzie o 20,8% w porównaniu z rokiem poprzednim, co oznacza spadek w stosunku do wzrostu o 23,1% w poprzednim miesiącu.

W ujęciu miesięcznym ceny producenta spadły o 0,5%, po wzroście o 0,9% w poprzednim miesiącu.

Wspieraj Budapest Business Journal

Budowanie firmy dziennikarskiej wartej swojej nazwy jest kosztownym biznesem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Firmy wydawnicze na całym świecie mają trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Panatoni sprzedaje dwa w zachodniej Polsce firmie Hansinewest

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top