Podsumowanie: CF Montreal 3, Toronto FC 1

Zwycięstwo było drugim zwycięstwem Montrealu w wielu meczach z Toronto w tym sezonie, pokazując, jak daleko obie drużyny zaszły do ​​tej pory w tym roku: klub z Montrealu zdobył trzy cenne punkty w dążeniu do miejsca w play-off po zwycięstwie, a Toronto F. C – najniższy w lidze – dobra passa rozciągnęła się na siedem meczów.

Toronto FC znalazło się w niekorzystnej sytuacji po otrzymaniu wczesnej czerwonej kartki Nobla Okello, To zwiększyło liczbę odwiedzających do 10 mężczyzn z ponad 85 minutami do gry. A z Montrealem w środku bitwy play-off na Konferencji Wschodniej, zdesperowanym i niespokojnym, klub wykorzysta swoją przewagę w połowie pierwszej połowy.

rzut wolny z Dgeorgi Mihajlovic W 23. minucie wymusił nurkowanie ratunkowe na zewnątrz Quentin Westberg Peet szybko odbił się od odbicia i strzelił swojego pierwszego gola w sezonie, dając gospodarzom prowadzenie 1:0.

Pomimo gry z niskim człowiekiem, Toronto FC wyrówna w 58. minucie Ifunanyachi Achara. Everson Sutildu Trzymał piłkę przed dwoma obrońcami z Montrealu, zanim skrócił ją na korzyść Achary, a typowy dla MLS SuperDraft 2020 wykorzysta go, aby strzelić swojego pierwszego gola w sezonie.

Jednak gra nie będzie długo ograniczana. Duże niskie skrzyżowanie po prawej stronie Zachary Broult Gillard W środku znajdzie stopy Joaquin Torres 24-letni Argentyńczyk za pierwszym razem pięknie finiszował, by w 68. minucie przywrócić CF Montreal 2:1.

Siedem minut później Montreal położył to do łóżka, jak Rommel Kioto – Powrót do MLS po raz pierwszy od 7 lipca – zręczne podanie Mihajlovica przed otwarciem i strzałem obok Westburga dało Montrealowi przewagę 3-1 i zapewniło gospodarzom zwycięstwo przed wiernymi na Saputo Stadium.