Po 5 latach Apple przywraca wskaźnik procentowy baterii na iPhonie. Dlaczego miałoby to uczynić twoje życie o wiele lepszym?

W zeszłym tygodniu firma Apple wydała wersję Najnowsza wersja iOS 16 betaI prawie zepsuł Internet. Oczywiście to trochę przesada, ale zdecydowanie wydaje się, że tak jest, jeśli zwrócisz uwagę na reakcje w Internecie.

Dzieje się tak, ponieważ Apple dodał wskaźnik procentowy baterii na pasku stanu pięć lat po jego zniknięciu. Jeśli nie jest to dla Ciebie kontrowersyjne, to prawdopodobnie dlatego, że nie dbasz o shareware i Nie spędzaj całego czasu na TwitterzeOba są całkowicie naturalnymi sposobami życia.

Nawet jeśli tak jest, powinieneś dbać o zmianę, ponieważ dzięki niej Twoje życie będzie dużo lepsze. Najpierw jednak powinienem wspomnieć, że skoro jest to wersja beta systemu iOS, Apple może nadal wprowadzać zmiany lub w ogóle nie uwzględniać nowego projektu. Mam nadzieję, że tak, ponieważ jest znacznie lepszy niż obecna wersja.

Po pierwsze, powiem tylko, że gdyby Apple włączyło nową wersję dokładnie tak, jak pojawi się w publicznym wydaniu tej jesieni, wiele osób miałoby silne odczucia. Jest zdecydowanie inaczej, a w przypadku wersji beta Apple włączył ją dla wszystkich (możesz ją wyłączyć w Ustawienia > Bateria > Procent baterii).

Oczywiście niektórzy z was myślą „o co tyle zamieszania, mój iPhone ma procent na ekranie?” Jeśli tak, to dlatego, że nadal kołyszesz iPhone’em 8 lub starszym albo masz jeden z najnowszych modeli iPhone’a SE.

Powód jego zniknięcia w najnowszych iPhone’ach jest bardzo prosty. Kiedy Apple w niewielkim stopniu przestawił się na projekt iPhone’a X, utracił nieruchomość u góry ekranu na pasku stanu. Teraz wszystko, czym chcesz się pochwalić, musi zmieścić się w mniejszych „uszach” po obu stronach aparatu i czujników Face ID. Tak więc Apple właśnie przełączył się na pokazywanie ikony, która ma wizualnie przedstawiać, ile baterii zostało.

READ  Smartfon Samsung A53 5G może być najlepszym smartfonem średniej klasy roku

Nie miałem pojęcia, jak zły był ten projekt, dopóki nie zobaczyłem wersji beta na moim iPhonie. Jednak najlepszą rzeczą w tej zmianie nie jest to, że współczynnik powrócił, ale w jaki sposób Apple umieścił go na pasku stanu.

W obecnym projekcie w iOS 15 ikona baterii wydaje się powoli rozładowywać w miarę wyczerpywania się baterii. Nowa wersja to po prostu cyfrowy wskaźnik procentowej pozostałej baterii, wewnątrz ikony w kształcie w pełni naładowanej baterii. Kluczem jest to, że tło ikony baterii nie zmienia się – zawsze jest pełne.

    Wbudowany obraz

Jeśli spadniesz poniżej 20 procent, kursor zmieni kolory, ale jeśli chcesz, będzie wyglądał na „pełny”. Dla kogoś (takiego jak ja), który cierpi na lęk przed baterią, jest to mniej stresujące. Mówię to jako ktoś, kto przestał obserwować ludzi na Twitterze, ponieważ publikują zrzuty ekranu swojego iPhone’a, który ma mniej niż 20 procent baterii.

W rzeczywistości nie byłem pewien, czy naprawdę potrzebowałem bardziej wyraźnego przypomnienia, że ​​wszystkie baterie w końcu umierają. Chodzi o to, że ten nowy projekt ma odwrotny skutek.

Oto dlaczego lubię to: dostarcza informacji bez obaw. Jeśli chcesz poznać procent baterii, możesz mieć te informacje bez wizualizacji, że bateria – a tym samym urządzenie – powoli zmierza ku śmierci.

Oczywiście istnieją bardzo dobre powody, dla których możesz chcieć wiedzieć, ile masz baterii. Możesz podróżować. Być może jesteś w drodze do pracy i zauważysz, że poprzedniej nocy zapomniałeś podłączyć iPhone’a. Po pracy możesz wybrać się na mecz piłki nożnej dla dzieci, podczas którego chcesz nagrywać filmy i robić zdjęcia, i musisz wiedzieć, czy należy najpierw naładować konto.

Opinie wyrażone tutaj przez felietonistów Inc.com są ich własnymi, a nie opiniami Inc.com.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top