Play-offy NHL: Maple Leafs Force 7 kontra Bruins

Joshua Clipperton, prasa kanadyjska

Opublikowano w czwartek, 2 maja 2024 o 22:43 EST

Ostatnia aktualizacja w czwartek, 2 maja 2024 r. o 23:17 EST

TORONTO – William Nylander strzelił dwa gole, a Joseph Wall zaliczył 22 interwencje, gdy Toronto Maple Leafs pokonali w czwartek Boston Bruins 2:1 i zapewnili sobie siódmy mecz w serii pierwszej rundy.

Toronto wygrało już dwa zwycięstwa z rzędu – w tym wtorkowe zwycięstwo 2:1 po dogrywce w piątym meczu – po tym jak przegrało z sześcioma pierwotnymi rywalami 3:1 i wymusiło zwycięstwo w sobotę w Bostonie. Morgan Rielly miał dwie asysty.

Jeremy Swayman obronił 24 strzały dla Bruins, którzy wiosną ubiegłego roku również stracili prowadzenie 3:1 z Florida Panthers w pierwszej rundzie, po czym przegrali w siódmym meczu po rekordowym sezonie zasadniczym. Morgan Geekie strzelił druzgocącego gola, który zamknął Wolla na 0,1 sekundy przed końcem.

Leafs zagrali bez Austona Matthewsa w drugim z rzędu meczu play-off po tym, jak środkowy gwiazdor został wycofany z czwartego meczu z powodu choroby, a następnie opuścił wtorkowe zwycięstwo 2:1 po dogrywce na TD Garden, które utrzymało Toronto przy życiu.

Zwycięzca Leafs-Bruins zmierzy się w drugiej rundzie z wypoczętymi Florida Panthers, którzy w tej serii pokonali Tampa Bay Lightning 4:1.

Nylander wyrównał 0:0 na 54,8 sekundy przed końcem pierwszej połowy, stosując swój opatentowany szwedzki styl. Znakomity skrzydłowy przyjął podanie od Timothy’ego Liljegrena w strefie ataku, po czym oderwał się od jego zasłony i oddał strzał, który minął obrońcę Bruins, Charliego McAvoya z przodu, i pokonał Swaymana na krótkiej skrzydle.

Bramka wywołała szaloną radość w naelektryzowanej Scotiabank Arena oraz na zewnątrz lodowiska, gdy Maple Leaf Arena zamieniła się w niebiesko-białe boisko.

Kapitan Leafs, John Tavares, miał znakomitą okazję na długo przed tym, jak Wall poszedł do pracy. Po tym, jak strzał obok bramki strzelił obok bramki Bruinsów, debiutant bramkarz w dramatyczny sposób zatrzymał rękawicę na Charliem Coyle’u, wyrażając aprobatę niemal hałaśliwą.

READ  Zdjęcia rentgenowskie, aby dodać flagę Montrealu podczas play-offów wśród raportów o wspólnej areszcie

Boston nadal naciskał, ale Toronto podwyższyło na 2:0 na 2:13 do końca regulaminowego czasu, kiedy Nylander ruszył o własnych siłach po przyjęciu podania od Matthew Knissa i wbił backhandera między poduszki Swaymana, co doprowadziło do powrotu serii do Beantown, zremisowano 3- 3.

Geekie strzelił gola 0,1, aby zepsuć pierwszą przerwę w karierze Wolla.

Leafs wrócili po deficycie 3:1 z Bostonem w 2013 i 2018 roku, po czym przegrali w siedmiu meczach.

W 2019 roku Toronto zremisowało z Bruins 3:2, ale potem przegrało dwie z rzędu, co oznacza trzecią porażkę z Bostonem w ciągu siedmiu lat.

Leafs, którzy po pierwszej kwarcie piątego meczu prowadzili 12:2, ponownie wyszli na prowadzenie w czwartek, dysponując dwiema dobrymi szansami w pierwszych 20 minutach, w których obie drużyny łącznie oddały 48 strzałów.

Toronto przy pierwszej okazji wyglądało nieźle w przewadze, ale spadło do 1 z 18 w serii, zanim Kniss – bohater wtorkowej dogrywki – miał wielką szansę, gdy gospodarze pokonali Boston 21-1 tuż obok Swaymana.

Obrońca Leafs Jake McCabe wyglądał świetnie od początku drugiej sekundy, po czym bostoński gwiazdor David Pastrnak zdobył dublet za wysoki drążek, ale Toronto ponownie nie mogło nic osiągnąć dzięki przewadze męskiej.

Bruins w końcu strzelili drugiego gola po ponad 27 minutach meczu, a Woll musiał trafić ostro przy dwóch próbach Pastrnaka i szansie Jake’a DeBruska.

Liczba zdobytych przez Toronto rzutów karnych – sześć bramek przy 14 szansach w czwartkowych play-offach – nie uległa zmianie w dalszej części okresu.

Woll musiał dwukrotnie zatrzymać się, gdy drużyny cofały się nawet przed kijem McAvoya, aby oczyścić drogę Nylanderowi na drugim końcu.

Stojący na ścianie

25-latek został pierwszym bramkarzem w historii NHL, który każdy z pierwszych czterech meczów play-off w swojej karierze rozpoczynał w potencjalnych meczach play-off. Thatcher Demko (2020), Michael Hutchinson (2020) i Manny Fernandez (2003) to jedyni pozostali bramkarze, którzy swoje pierwsze trzy mecze rozpoczynali w systemie „wygraj lub goń”.

READ  Canucks odszedł, szukając odpowiedzi w specjalnych zespołach: „Bez wymówek”

Revo siada

Obrońca Leafs, Ryan Reaves, to solidny zawodnik. Skrzydłowy Toronto Noah Gregor zobaczył swoją pierwszą akcję w tej serii.

Heinena nie ma

Bruins grali bez napastnika Dantona Heinena. Jest to na jego liście codziennych zajęć, powiedział główny trener Jim Montgomery po porannym jeździe na rolkach w Bostonie. Miejsce Heinena w składzie zajął John Beecher.

Doświadczony obrońca Kevin Shattenkirk wraca do składu po tym, jak w piątym meczu zastąpił go Matt Grzelek.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 2 maja 2024 r.