Pfizer pozywa odchodzącego pracownika, mówiąc, że ukradł tajemnice szczepionki na COVID-19

Pfizer pozywa długoletnią pracownicę za rzekomą kradzież „dziesiątek” poufnych dokumentów, w tym niektórych związanych ze szczepionką COVID-19, gdy przygotowywała się do skoku na konkurenta.

W skardze złożonej we wtorek w sądzie federalnym w San Diego, Pfizer powiedziała, że ​​Chun Xiaoli naruszyła umowę o zachowaniu poufności, przesyłając ponad 12 000 plików bez pozwolenia na swoje konta osobiste i urządzenia ze swojego laptopa wydanego przez firmę.

Rzekomy materiał obejmuje „dowody” z 24 września zawierające wewnętrzne oceny i zalecenia dotyczące szczepionki Pfizer/BioNTech COVID-19, relacje firmy Pfizer z niemieckim partnerem w dziedzinie szczepień oraz prezentacje związane z przeciwciałami przeciwnowotworowymi.

Pfizer powiedział, że Lee, zastępca dyrektora ds. statystyk, wielokrotnie próbował zatrzeć jej ślady, wręczając jej nawet „blefującego” laptopa, aby skłonić ją do myślenia, co zrobiła z plikami.

Nowojorski producent leków powiedział, że Lee „wprowadził firmę Pfizer w błąd co do tego, co zażyłem, jak to zrobiłem, kiedy i dlaczego to zrobiłem oraz gdzie znaleźć te pliki (i prawdopodobnie inne)”.

Pfizer powiedział, że Lee zrezygnował po 15 latach pracy w firmie i wydaje się, że 29 listopada ma propozycję dołączenia do Xencor Inc, kalifornijskiej firmy zajmującej się leczeniem raka i chorób autoimmunologicznych.

Nie można od razu skontaktować się z Li w celu uzyskania komentarza za pośrednictwem jej konta LinkedIn. Xencor nie jest stroną pozwaną w procesie i odmówił komentarza.

Pfizer powiedział, że konkurenci próbują zatrudniać swoich pracowników „bez wytchnienia, zwłaszcza w 2021 roku”.

W nakazie wydanym pod koniec wtorku sędzia okręgowy USA Kathy Ann Pensivengo Lee tymczasowo zakazał tajemnicom handlowym firmy Pfizer wykorzystywania tajemnic handlowych Pfizera i powiedział, że prawnicy firmy mogą przejrzeć rachunki i urządzenia, na których mogły je przechowywać.

Sędzia wyznaczył rozprawę 9 grudnia, aby rozważyć dłuższy nakaz.

(Sprawozdawczość Jonathana Stemple w Nowym Jorku; Dodatkowa sprawozdawczość Nate’a Raymonda w Bostonie; Edytowanie przez Leslie Adler)

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w poniedziałek

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top