Prokurator Generalny nie zakwestionuje zwolnienia, ponieważ zabójca Roberta F. Kennedy stara się o zwolnienie warunkowe

SAN DIEGO — Sirhan Sirhan czeka w piątek na 16. rozprawę w sprawie zastrzelenia amerykańskiego senatora Roberta Kennedy’ego w 1968 roku i po raz pierwszy nie będzie prokuratora, który argumentowałby, że powinien pozostać za kratkami.

Prokurator okręgowy hrabstwa Los Angeles George Gascon, były policjant, który objął urząd w zeszłym roku po ubieganiu się o program reform, powiedział, że czcił Kennedych i opłakiwał zabójstwo RF Kennedy’ego, ale trzymał się swojej polityki, że prokuratorzy nie mają nic do powiedzenia w decyzji Jeśli powinien być więźniami. Klatka piersiowa.

Tę decyzję najlepiej pozostawić członkom California Parole Board, którzy mogą ocenić, czy Sarhan został zrehabilitowany i może zostać bezpiecznie zwolniony, powiedział Gascon dla Associated Press na początku tego roku. Przekonywał, że prowadzenie sprawy po dziesięcioleciach przestępstw nie powinno być dziełem prokuratorów, nawet w głośnych sprawach.

„Rola prokuratora generalnego i ich dostęp do informacji kończą się wydaniem wyroku”, powiedział Alex Bastian, specjalny doradca Gascon, w oświadczeniu wydanym w czwartek.

77-letni Sarhan spędził 53 lata w morderstwie pierwszego stopnia senatora Nowego Jorku i brata prezydenta Johna F. Kennedy’ego. RFK był demokratycznym kandydatem na prezydenta, kiedy został zamordowany w hotelu Ambassador w Los Angeles chwilę po wygłoszeniu zwycięskiego przemówienia w kluczowym prawyborach w Kalifornii.

Gascon powiedział, że podziwia Kennedy’ego, podczas gdy Sarhan jest „osobą, którą wszyscy kochamy nienawidzić”.

„Mogę owinąć się bardzo emocjonalnie wokół moich osobistych uczuć (o) kogoś, kto zabił kogoś, o czym myślałem, że byłby niesamowitym prezydentem dla tego kraju” – powiedział Gascon. – Ale to nie ma miejsca w tym procesie. Tak jak w przypadku kogoś, o kim nikt nie wie.

Nowa adwokat Sarhana, Angela Berry, powiedziała, że ​​nie może się zgodzić.

Planuje powiedzieć, że decyzja zarządu powinna opierać się na tym, kim jest dzisiaj Sarhan, a nie na przeszłych wydarzeniach, co wcześniej opierało się na odmowie zwolnienia warunkowego. Powiedziała, że ​​planuje skupić się na jego wzorowej dokumentacji więziennej i pokazać, że nie stanowi zagrożenia.

READ  Opinia: Najlepszy sposób, aby Stany Zjednoczone i inne demokracje poradziły sobie z Chinami

„Nie możemy zmienić przeszłości, ale nie został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego” – powiedział Perry w wywiadzie dla Associated Press w czwartek. „Aby uzasadnić jej odmowę powagą przestępstwa i faktem, że pozbawiło ono miliony Amerykanów prawa głosu, ignoruje rehabilitację, która miała miejsce i że rehabilitacja jest bardziej istotnym wskaźnikiem tego, czy dana osoba pozostaje zagrożeniem dla społeczeństwo.”

Przesłuchaniu Sarhana będzie przewodniczył dwuosobowy panel, który zwykle ogłasza swoją decyzję tego samego dnia. Następnie zespół ds. zwolnień warunkowych ma 90 dni na rozpatrzenie decyzji, która jest następnie przekazywana gubernatorowi do rozpatrzenia.

Rada ds. Zwolnień Warunkowych nie powiedziała, czy rodzina Kennedych lub ktokolwiek inny złożył oświadczenia sprzeciwiające się uwolnieniu Sarhana. Próby skontaktowania się z rodziną Kennedy w celu uzyskania komentarza zakończyły się niepowodzeniem.

Sarhan został skazany na karę śmierci po skazaniu, ale wyrok ten został zamieniony na dożywocie, gdy Sąd Najwyższy Kalifornii na krótko zakazał kary śmierci w 1972 roku. Podczas ostatniej rozprawy w 2016 roku komisarze stwierdzili po ponad trzech godzinach intensywnych zeznań, że Sirhan nie. Wykazuje wystarczające wyrzuty sumienia lub rozumie wagę swojej zbrodni.

Berry powiedziała, że ​​kalifornijskie przepisy obowiązujące od 2018 roku wspierają jej sprawę. Zamierza wyjaśnić Zarządowi, że preferuje zwolnienie niektórych starszych więźniów, którzy popełnili przestępstwa w młodym wieku, kiedy mózg jest podatny na impulsywność. W chwili zamachu Sarhan miał dwadzieścia cztery lata.

W przeszłości Sarhan utrzymywał, że nie pamięta morderstwa. Jednak szczegółowo przypomniał sobie wydarzenia sprzed zbrodni – pójście tego dnia na strzelnicę, wizytę w hotelu w poszukiwaniu imprezy i powrót po tym, jak zdał sobie sprawę, że jest zbyt pijany, aby prowadzić samochód po upuszczeniu koktajli Toma Collinsa.

Krótko przed zamachem wypił kawę w hotelowej spiżarni z kobietą, która go zainteresowała. Następną rzeczą, o której powiedział, że pamięta, było to, że dusił się i nie mógł oddychać, gdy był trzymany. Na rozprawie w 2016 r. powiedział, że żałuje jakiejkolwiek ofiary przestępstwa, ale nie może wziąć odpowiedzialności za strzelaninę.

READ  Departament Sprawiedliwości Trumpa przechwytuje dane z Izby Demokratów w śledztwie dotyczącym wycieku تحقيق

Sarhan następnie powiedział komisji, że jeśli zostanie zwolniony, ma nadzieję, że zostanie deportowany do Jordanii lub zamieszka z bratem w Pasadenie w Kalifornii.

Po 15 odmach zwolnienia go Perry powiedział, że trudno było przewidzieć, jak brak oskarżenia wpłynie na wynik.

„Lubię myśleć, że to coś zmieni. Ale myślę, że nie wszyscy są uodpornieni na fakt, że to jest polityczne” – powiedziała.

——

Millie zgłosiła się z Los Angeles.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top