Owieczkin strzelił 802. gola dla Capitals, a podanie Howe’a jest drugim w historii NHL

To był emocjonalny szczyt emocjonującej nocy dla Owieczkina, który strzelił dwa gole i wyprzedził Gordiego Howe’a, zajmując drugie miejsce w historii NHL podczas meczu. Washington Capitals wygrywają 4:1 W piątek na Capital One Arena zmierzą się z Winnipeg Jets.

„Nigdy nie myślałeś, że kiedy dostałeś się do ligi, pobiłeś jakikolwiek rekord Gordiego Howe’a, rekord Wayne’a Gretzky’ego lub jakikolwiek inny rekord” – powiedział Owieczkin. „Byłem jak:„ Cóż, prawdopodobnie będziesz grał w NHL, będziesz dobry i spróbujesz dać z siebie wszystko ”, ale cała sytuacja dzieje się teraz i to jest cud. Wiesz, to bardzo wyjątkowe”.

Owieczkin zremisował z Howe o 18:22 pierwszej tercji, kiedy złapał podanie Dylana Stroma W pośpiechu strzał lewym nadgarstkiem z prawego górnego koła pokonał bramkarza Dawid Rytech między tablicami, dając Waszyngtonowi prowadzenie 1:0.

Następnie Mr. Hawkeye podał gola z pustymi rękami, a do końca trzeciej tercji pozostało 1:00.

„To historyczny moment” – powiedział Owieczkin. „Kto wie, kto następny strzeli 800 bramek? Mam nadzieję, że jestem kimś i mam szczęście, że mogę pozostać zdrowy i strzelać wiele bramek.

„Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim moim kolegom z drużyny, dla których gram [with], trenerów pewności siebie, za możliwość bycia obecnym również w różnych sytuacjach. Bez nich nie osiągnąłbym tych kamieni milowych i nie osiągnąłbym tych liczb”.

[RELATED: Stats Pack: Ovechkin passes Howe | Backstrom: Ovechkin’s march to 802 surreal]

Następnie Owieczkin zwrócił uwagę na Gretzky’ego, wszechczasowego lidera NHL z 894 golami, który przeszedł na emeryturę po sezonie 1998-99. W filmie wyświetlanym na ekranie na środku lodowiska po tym, jak strzelił swojego 802. gola, syn obrońcy Hockey Hall of Fame, Marka Howe’a, pogratulował Ovechkinowi w imieniu rodziny Howe i zachęcił go: „Teraz nadszedł czas, aby wyznaczyć nowe cele # 99”.

READ  Rekwizyty gracza w fazie playoff o Puchar Stanleya: inspirująca prognoza McKinnona

Numer 99 był oczywiście numerem Gretzky’ego, ale numer 8 nie był gotowy, aby zacząć o nim myśleć w piątek.

„Krok po kroku, chłopaki”, powiedział Owieczkin, powtarzając wspólny dla niego refren, gdy wspinał się na listę strzelców NHL. „Przed nami jeszcze długa droga. W tej chwili nadszedł czas, aby spędzić trochę czasu z rodziną, po prostu cieszyć się chwilą”.

Owieczkin od czterech meczów nie strzelił gola, odkąd osiągnął 800 punktów i zaliczył triple-double dla Chicago Blackhawks 13 grudnia. To utorowało drogę 37-letniemu lewemu skrzydłowemu do wyprzedzenia Howe’a w ostatnim meczu Waszyngtonu przed trzydniową przerwą świąteczną. Z Ilyą, Siergiejem i jego żoną Nastyą na widowni, którzy go dopingowali. Z daleka, w Moskwie, zobaczył swojego ojca Michaiła i matkę Tatianę.

„Moi rodzice oglądali to z domu” – powiedział Owieczkin. „Moja żona jest tutaj, dzieci są tutaj, przyjaciele. Robienie tego z publicznością gospodarzy jest wyjątkowe. Dają mi pełne wsparcie i to bardzo duże. To historyczny moment. Dobrze być w tej klasie graczy. To jest piękne. To jest fajne.

Howe miał 52 lata, kiedy strzelił swojego 801. gola w swoim 1767. i ostatnim meczu sezonu regularnego NHL dla Hartford Whalers przeciwko Detroit Red Wings 6 kwietnia 1980 r. Howe, który zmarł w wieku 88 lat 10 czerwca 2016 r. On rozegrał 26 sezonów NHL – 25 z Red Wings (1946-1971) i jeden z Whalers (1979-80). Grał również sześć sezonów w World Hockey Association (1973-1979).

Howe, który zmarł w 2016 roku w wieku 88 lat, utrzymywał rekord strzelecki NHL, dopóki Gretzky nie strzelił swojego 802. gola dla Los Angeles Kings przeciwko Vancouver Canucks 23 marca 1994 roku.

Wideo: WPG @ WSH: Mark Howe świętuje 802. gola Owieczkina

Owieczkin nie miał zbyt wielu momentów, w których nie chciał strzelić gola podczas 18-sezonowej wspinaczki Howe’a do podań, ale właśnie to stało się przy jego golu 802. Owieczkin miał wcześniej kilka okazji do zdobycia gola przy podaniu Howe’a, w tym ucieczkę w drugiej połowę, ale Ritesh, który został 166. bramkarzem Owieczkin, któremu strzelił bramkę (tylko Jaromir Jagr (178) i Patrick Marlowe zdobyli więcej bramek). w historii NHL).

READ  Travis Yost: Szacunkowa głębokość lewego skrzydła dla każdej drużyny NHL

Ale kiedy Capitals prowadzili 3:1, a Rich wystawił dodatkowego napastnika, Owieczkin trafił dwa strzały w pustą siatkę. Wydawał się niechętny do strzelania za każdym razem.

Pierwsza, zrobiona z 162 stóp w Capitals, odbiła się od lewego słupka i znalazła się na lodzie. więc kiedy Jewgienij Kuzniecow Owieczkin podjął kolejną próbę i wrócił do Kuzniecowa pośrodku lodu.

Z tłumem skandującym „Ovi! Ovi!” Jednak Kuzniecow nie był zainteresowany odmawianiem fanom tego, czego chcieli i oddał piłkę Owieczkinowi wzdłuż lewej tablicy.

„Może będę się źle czuł, jeśli tam zdobędę gola” – powiedział Kuzniecow – „i prawdopodobnie połowa świata będzie na mnie zła”.

Wideo: WPG @ WSH: Owieczkin mówi, że Howe zdał z celem 802

Ovechkin zatrzymał się, zanim wrócił i strzelił do pustej siatki z niebieskiej linii Jetsów.

„To taka sytuacja, że ​​jeśli masz szansę ją wykorzystać, bierzesz ją” – powiedział Owieczkin. „Daję to„ Kuzy’emu ”, a on na to:„ Nie chcę tego brać ”. Ale potem to jest wyjątkowe”.

Tłum wybuchła Capitals zeskoczyli z ławki, by zaatakować Owieczkina.

„Nie chcę mówić, że raz w życiu, ale takie momenty jak ta rzadko zdarzają się w hokeju, przerywając grę, aby uhonorować kogoś za to szczególne osiągnięcie” – powiedział trener Capitals, Peter Laviolette. „To, co udało mu się osiągnąć tutaj, w Waszyngtonie, jest naprawdę niesamowite.

„Ma szansę w taką noc jak dzisiejsza, aby ponownie zatrzymać grę i zatrzymać się na chwilę, a uhonorowanie tego momentu za to, co się stało, jest bardzo wyjątkowe”.

Po ostatnim dźwięku klaksonu gracze Jets ustawili się w kolejce, aby uścisnąć mu dłoń i pogratulować.

„Kiedy widzisz faceta, który podaje takie liczby, tylko według rozmiaru, wyjdź poza Gordiego Howe” – Winnipeg Defence. Josha Morrisseya Powiedział. Gordie Howe to legenda tego sportu. Prawdopodobnie jest na hokejowym „Mount Rushmore”, a „Ovi” właśnie go wyprzedził.

READ  Odnowiona rywalizacja: Kanada awansuje, by zmierzyć się ze Stanami Zjednoczonymi w światowym finale hokeja kobiet

„…to moment, z którego nie jesteś zadowolony, ale jednocześnie musisz go docenić i okazać mu szacunek, na jaki zasługuje. To bardzo fajne, co zrobił, delikatnie mówiąc. To ogromne uproszczenie. właściwa rzecz do zrobienia.”

Wideo: WPG @ WSH: Jets ściskają dłoń Owieczkina po 802. golu

Kiedy szatnia Capitals została otwarta dla mediów po meczu, na zapleczu można było usłyszeć graczy skandujących „Ovi! Ovi!” , jak fani zrobili wcześniej.

„To było wyjątkowe” – powiedział Strom. „Widząc, jak krążek wpada do bramki, odetchnąłem z ulgą, jestem pewien, że wszyscy są. Ma teraz kolejne 93 punkty, aby pobić rekord”.

„Jest niesamowitym graczem, niesamowitym facetem. Widziałem, jak krążek wpada do środka i czuję się świetnie”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top