Oszałamiające zdjęcia pokazują statek zmierzający na Marsa przed głównym testem

Gdy statek kosmiczny przygotowuje się do kolejnego wielkiego wyzwaniaNowe zdjęcia pokazują prawdziwy rozmiar wciąż będącej w fazie rozwoju rakiety SpaceX, zaprojektowanej, by pewnego dnia zabrać ludzi na Marsa.

W ten weekend CEO SpaceX Elon Musk Udostępniaj zdjęcia na Twitterze ponownie prototyp statku kosmicznego W zakładzie firmy w Teksasie, Starbase, w którym znajduje się najambitniejsza jak dotąd rakieta SpaceX.

Oto tło – SpaceX ma na celu wystrzelenie prototypu statku kosmicznego w lot orbitalny w drugiej połowie 2021 roku. Plan został po raz pierwszy ujawniony w Dokument FCC w maju, obejmuje wystrzelenie statku na orbitę za pomocą superciężkiego wzmacniacza SpaceX.

Oczekuje się, że lot potrwa około 90 minut, a jego kulminacją będzie celowe lądowanie statku na jednym z bezzałogowych statków SpaceX stacjonujących na oceanie około 60 mil na północny zachód od Hawajów.

Testy orbitalne to kolejny krok w planie ożywienia statku kosmicznego. Po raz pierwszy zaprezentowany w 2017 roku jako „BFR”, statek kosmiczny został zaprojektowany jako statek w pełni wielokrotnego użytku, który może wysłać w kosmos ponad 100 ton lub 100 osób jednocześnie. Statek będzie odpowiedzialny za wystrzelenie satelity i załogi rakiet SpaceX Falcon 9, Falcon Heavy i. Umożliwienie bardziej ambitnych zadań – Jak załogowa misja na Marsa.

SpaceX planuje wysłać pierwszych ludzi na Marsa w połowie tej dekady i stworzyć pierwsze miasto na Marsie do 2050 roku. Bez presji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o SpaceX i Starship? udział w Piżmo czyta + Na ekskluzywne wywiady i analizy dotyczące lotów kosmicznych, samochodów elektrycznych i nie tylko.

Co pokazują zdjęcia – Na nowym zestawie zdjęć Musk stoi przed superciężkim dopalaczem, który będzie zasilał prototyp lotu orbitalnego. Podczas gdy prototyp statku kosmicznego wykonał lot na dużej wysokości, superciężki dopalacz nigdy wcześniej nie latał.

Piżmo i X stoją przed wzmacniaczem.Świergot

W połączeniu ze sobą prototyp Super Heavy Booster i Starship będzie miał około 400 stóp długości. Sam booster ma wysokość 230 stóp – podobną wysokość do obecnej rakiety SpaceX Falcon 9.

Na jednym z powyższych zdjęć piżmo Kolebka jego syna X Æ A-Xii. Partnerka Muska, kanadyjska autograf Claire Boucher (znana również jako Grimes), urodziła syna 4 maja 2020 roku.

Na pierwszym planie tego samego zdjęcia wózek widłowy toczy silnik Raptor na miejsce. będzie wzmacniać Użyj 33 silników Równoważne pół miliona funtów ciągu podczas startu.

SpaceX buduje szybkie silniki Raptor. Firma ogłosiła w zeszłym tygodniu, że zbudowała setny silnik Raptor.

Kompletny setny silnik Raptor firmy SpaceX.Świergot

Musk udostępnił kolejną serię zdjęć z podpisem „Gwiezdna baza przenosi się do Warp 9.” Komentarz jest odniesieniem do Star Trek, gdzie współczynniki skręcania są wykorzystywane do wskazywania dużych prędkości statków kosmicznych.

uruchomić stół razem.Świergot

Zdjęcia przedstawiają stół startowy, który będzie wspierał razem statek kosmiczny. Stół został zaprojektowany tak, aby pokrywał się z wieżą startową pokazaną po prawej stronie.

Opuść partycję harmonogramu uruchamiania na miejsce.Świergot

Musk udostępnił wyraźniejsze ujęcie wieży startowej w poprzednim zestawie zdjęć Opublikowano 1 lipca:

Piżmo zdjęcia dopalacza i wieży startowej.Świergot

Musk ujawnił na Twitterze, że przedstawiona na zdjęciu sekcja stołu startowego waży około 370 ton.

Stół startowy będzie wspierać nadchodzącą misję orbitalną statku kosmicznego.Świergot

Następny krok, Wyjaśnienie piżma, sprawdzi, czy stół jest wypoziomowany i pasuje do uchwytów podtrzymujących. Drużyna musi dowiedzieć się we wtorek, czy im się udało.

SPACEX STARSHIP Lot orbitalny: Jak się tu dostaliśmy?

Subskrybuj odczyty Misk +, biuletyn premium obejmujący światy ELON MUSK, SPACEX, TESLA i wszystko pomiędzy.

READ  Zasady sędziowania, które firma Google naruszyła w związku z patentami Sonos

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top