Omicron pozostawia Brytyjczyków z powodu braku miejsca na kwarantannę

(Bloomberg) –

Nagła decyzja Wielkiej Brytanii o poddaniu Brytyjczykom powracającym z RPA kwarantannie z powodu wariantu omicron Covid pozostawiła podróżnych na pastwę losu z powodu niedostępności pokoi w rządowym systemie rezerwacji.

Republika Południowej Afryki i dziewięć innych krajów zostało umieszczonych na brytyjskiej czerwonej liście pandemicznej w zeszłym tygodniu, co oznacza, że ​​Brytyjczycy przebywający już w tych krajach muszą poddać się kwarantannie w wybranych hotelach przez 10 dni po powrocie do Wielkiej Brytanii – za cenę 2285 GBP (3030 USD) za osobę lub 3715 za parę.

Jednak podróżni mają problemy z rezerwacją pokoi ze względu na wysoki popyt, co spowodowało, że wielu obawia się, że nie będą mogli wrócić do domu na czas Bożego Narodzenia. Rząd Borisa Johnsona spotyka się z zarzutami, że nie chce zmieniać polityki.

Wielka Brytania ogranicza podróże z RPA z powodu zmieniających się obaw związanych z koronawirusem

Rzecznik brytyjskiego Departamentu Zdrowia powiedział Bloombergowi: „Szybko zwiększamy wydajność w świetle dodania 10 krajów do czerwonej listy i spodziewamy się, że w tym tygodniu będzie więcej pokoi online”.

Andrea Middleton, która w zeszłym miesiącu pojechała do Johannesburga z mężem i nastoletnią córką, aby odwiedzić swojego chorego ojca, powiedziała agencji Bloomberg, że musi odwołać podróż do Wielkiej Brytanii, ponieważ nie mogli zapewnić sobie rezerwacji hotelu objętego kwarantanną. Od tego czasu jej mąż wykazał pozytywny wynik testu na Covid-19.

„Trudnosci finansowe”

„Nie zdecydowaliśmy się na podróż do jednego z krajów Czerwonej Listy” – powiedział Middleton, konsultant organizacji charytatywnej zajmującej się edukacją, która mieszka w Hampshire w południowo-wschodniej Anglii. „Sytuacja powoduje poważne trudności finansowe, fizyczne i emocjonalne, najwyraźniej dlatego, że rząd Wielkiej Brytanii nie zrealizował planów po podjęciu ważnej decyzji, która dotknęła wielu jego obywateli”.

Sally Store z Cambridge w południowo-wschodniej Anglii utknęła z mężem w RPA po tym, jak musiała odwołać trzy loty do domu, ponieważ hotele nie były dostępne w tych samych terminach. Stworzyła grupę na Facebooku zapewniającą wsparcie i porady innym Brytyjczykom walczącym o powrót do domu, która liczyła ponad 80 członków w piątek rano.

READ  Chiny wystrzeliły statek kosmiczny Tianzhou-3 na misję na stacji kosmicznej

„W końcu udało nam się dostać lot i zarezerwować pakiet kwarantanny, ale to było najstraszniejsze zadanie” – powiedział Store BBC.

Główna opozycyjna Partia Pracy powiedziała, że ​​Brytyjczycy pozostawieni za granicą płacą cenę za „absolutną niemoc rządu”.

„Dla każdego było jasne, że potrzebna jest większa zdolność do kwarantanny, aby zarządzać nowymi szczepami” – powiedziała agencji Bloomberg rzeczniczka ds. transportu partii Louise Hay. „Zamieszanie musi się skończyć, ministrowie muszą działać pilnie”.

© Bloomberg LP 2021

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top