Centrum duchowe New Cambrian College zapewnia studentom bezpieczną przestrzeń

Dla Gizmol Antony i jej przyjaciół nowe Centrum Duchowe Cambrian College zapewnia im bezpieczną przestrzeń do praktykowania wiary między zajęciami.

powiedział Anthony, dyrektor ds. integracji i różnorodności w Cambrian Student Council i student wczesnej edukacji.

„Trudno więc znaleźć czas, żeby gdzieś pojechać”.

Uczelnia z siedzibą w Sudbury w Ontario nieoficjalnie otworzyła centrum bezwyznaniowe, gdy nowy rok akademicki rozpoczął się we wrześniu. Zawiera główne pomieszczenie do kultu, stanowisko do mycia nóg i budki dla osób, które chcą się modlić lub medytować na osobności.

„To miejsce, w którym można się wyciszyć i mieć spokój” – powiedział Anthony.

Centrum duchowe w Cambrian College ma otwartą przestrzeń dla uczniów dowolnej religii do oddawania czci. (Marta Dillman/CBC)

Gaston Cotnoyer, dyrektor ds. równości, różnorodności i integracji w Cambrian, powiedział, że kilka lat temu uczniowie po raz pierwszy poprosili o niewyznaniową przestrzeń do oddawania czci i osobistej refleksji.

Powiedział, że uczelnia utworzyła komisję, która przeprowadziła wywiady ze studentami i dowiedziała się, czego chcą od centrum.

„Były wywiady, aby dowiedzieć się dokładnie, co jest potrzebne, aby upewnić się, że tworzymy idealną przestrzeń, w której wszyscy uczniowie czują się mile widziani i włączeni” – powiedział Cotnoire.

Kambr oficjalnie otworzył ośrodek 17 stycznia.

READ  NASA i SpaceX rozważają śmiały plan ponownego uruchomienia Kosmicznego Teleskopu Hubble'a

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top