Obserwowanie gwiazd z kanapy: ten „inteligentny teleskop” będzie bezpośrednio udostępniać zdjęcia astrofotograficzne w telefonie

Obserwowanie gwiazd z kanapy: ten „inteligentny teleskop” będzie bezpośrednio udostępniać zdjęcia astrofotograficzne w telefonie

Jest to najbliższe posiadaniu „Trybu Astro” na iPhonie

Zamiast zabraniać wirowi polarnemu wychodzenia na zewnątrz w celu oglądania deszczu meteorytów, możesz usiąść przed kominkiem, podczas gdy eVscope eQuinox 2 wysyła obrazy bezpośrednio do smartfona lub iPada. Wiadomo, że teleskop konsumencki jest dostarczany bez okularu. Zamiast patrzeć przez szereg soczewek na gwiazdy, ten teleskop wykorzystuje czujniki do robienia zdjęć, które są następnie modyfikowane matematycznie w celu odfiltrowania zanieczyszczenia świetlnego (duży problem w miastach) i udostępniania zdjęć na telefonie lub tablecie.

Projektant: monogwiazda

Z „astronomiczną” ceną 2499 USD, eVscope eQuinox 2 wyraźnie nie jest dla każdego. Jeśli jednak jesteś obserwatorem gwiazd, który mieszka w mieście, Inteligentny Teleskop jest stworzony właśnie dla Ciebie. Zaprojektowany do użytku w miastach teleskop jest wyposażony w funkcję filtrowania zanieczyszczeń świetlnych, dzięki czemu może wyraźniej widzieć gwiazdy, nawet jeśli przeszkadzają im cząsteczki światła z otoczenia. Chociaż im ciemniejsze ustawienie, tym lepiej, eVscope eQuinox 2 działa również w obszarach miejskich, gdzie domowe i uliczne światła mają tendencję do „zanieczyszczania” nocnego nieba fotonami, które utrudniają obserwację gwiazd.

Tutaj z pomocą przychodzi eQuinox 2. Jest wyposażony we własną aplikację, która ma bazę danych zawierającą ponad 5000 obiektów niebieskich do wyboru. Wybierz, na co chcesz patrzeć, a eQuinox 2 automatycznie ustawi się tak, aby na to wskazać. Możesz zobaczyć kosmiczne ciało w aplikacji, a nawet robić zdjęcia i nagrywać filmy. Ujęcia są automatycznie wyostrzane i poprawiane, aby były ostrzejsze, a jeśli jesteś małym ekspertem, możesz swobodnie sterować teleskopem i skierować go w dowolne miejsce.

eVscope eQuinox 2 jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i ma całkowicie metalową konstrukcję w kolorze „meteorite grey”. Teleskop ma bardzo łatwy w obsłudze interfejs za pomocą jednego przycisku i można nim sterować głównie za pomocą aplikacji. Konfiguracja jest również łatwa, ponieważ eVscope eQuinox 2 jest również wyposażony w wysokiej jakości statyw. Teleskop został zaprojektowany we Francji, a niebiańska baza danych i oprogramowanie są obsługiwane we współpracy z NASA i SETI.

READ  Nagłówki wiadomości: Nowy MacBook Pro w WWDC?, IOS 14.6, plotki o AirPods

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *