Obi-Wan Kenobi odtwarza kultowy moment Dartha Vadera ze Star Wars Rebels

ostrzeżenie: Kompletne spoilery na finał sezonu Obi-Wana Kenobiego!

W finale sezonu Obi-Wana Kenobiego, w którym znajduje się rewanż o wieki między Starym Benem i jego upadłym byłym uczniem, Darthem Vaderem, fani Gwiezdnych Wojen mieli kultowy moment z animowanego serialu Rebelianci, który pojawił się w akcji na żywo. Więc wyjaśnimy, jak to zrobili i jak wzbogaciło to trzy różne epoki Gwiezdnych Wojen.

Widzieliśmy już otwarty hełm Dartha Vadera

W końcu widzi, jak Obi-Wan Kenobi odpędza Dartha Vadera, aby uchodźcy ze Ścieżki mogli uciec, i spotyka go na powierzchni skalistej planety w staromodnym pojedynku. Gdy walka osiąga punkt kulminacyjny, Obi-Wan jest w stanie uzyskać przewagę i zadać cios w hełm Vadera po lewej stronie, odsłaniając bliznę i zgniłego mężczyznę pod spodem. To nie pierwszy raz, kiedy fani Gwiezdnych Wojen widzą ten szczególnie imponujący obraz. W finale drugiego sezonu Rebels, „Zmierzchu ucznia”, który ma miejsce pomiędzy Zemstą Sithów i Nową nadzieją, Ahsoka Tano walczy ze swoim starym mistrzem i podobnie odcina prawą stronę jego maski. Oba przypadki mają bezpośrednie podobieństwa.

Widząc mężczyznę w hełmie, Obi-Wan i Ahsoka wołają imię Anakin, zszokowani tym, jak rozpieszczony jest ich były chłopak.

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Zarówno Obi-Wan, jak i Ahsoka są przerażeni tym, co zobaczyli, a kontakt wzrokowy z Anakinem – bezpośredni kontakt z ludźmi – powoduje, że tracą czujność i pamiętają, co dla nich znaczył. Oboje trenowali z nim w Zakonie Jedi, walczyli ramię w ramię jako bohaterowie i kochali go jak rodzinę. I pomimo całego zła, jakie wyrządził Vader, ta ludzka intymność, jaką zapewnia zepsuty hełm, pozwala obojgu wyrazić pragnienie pojednania.

Ale Vader dociera do Vadera i wyjaśnia swoim byłym sojusznikom, że ich stary przyjaciel Anakin Skywalker nie żyje i że wyeliminowanie tej części siebie było decyzją, którą podjął.

READ  Podejrzany aresztowany po posmarowaniu Mony Lizy kremowym ciastem Wiadomości o sztuce i kulturze

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Są to ostre reakcje na szczere próby Obi-Wana i Ahsoki, by dotrzeć do Anakina, którego kiedyś znali, ale w jakiś sposób uwolnić ich od wszelkiej dodatkowej winy. Zrobili, co mogli, by pomóc Anakinowi, ale ostatecznie zdecydował się im odmówić. Vader wyjaśnia, że ​​nie docenia już ich miłości i tak naprawdę cieszy go niegrzeczność Sithów podsycana nienawiścią, którą się stał. W tym celu, a także w innej bezpośredniej paraleli, składa tę samą przysięgę obojgu, kiedy mówią, że będą próbować go powstrzymać: „W takim razie umrzesz!”

cel równoległości

Tak, ci dwaj widzowie są niesamowicie podobni. Mogą bardzo podobny? Ale z drugiej strony, Gwiezdne Wojny są pełne paraleli z wywołaniami zwrotnymi, więc tego rodzaju rzeczy pasują do trajektorii franczyzy. Poza tym scena Ahsoka/Vader to jeden z najwspanialszych momentów w historii Gwiezdnych Wojen, więc nie możemy winić Lucasfilm za chęć odtworzenia jej w akcji na żywo w serialu Obi-Wan Kenobi.

Jednak może istnieć dobry powód, aby powtórzyć ten sam moment z dwoma literami. Pokazanie Vaderowi, by dwa razy odmówił pomocy swoim starym przyjaciołom, tylko podkreśla, jak daleko zaszedł, jak całkowicie pochłonęło zło Imperatora. Co sprawia, że ​​jego ostatnie podejście do Powrotu Jedi jest jeszcze bardziej ekscytujące. Może to tylko zbieg okoliczności, ale postanowiliśmy zobaczyć potężny symbol tego, jak Ahsoce udało się złamać tylko prawą stronę hełmu Vadera, a Obi-Wan tylko lewą, ale całkowite usunięcie go wymagało miłości syna Vadera, Luke’a – i wreszcie przeniósł ojca na jasną stronę.

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Źródło zdjęcia: Lucasfilm/Disney.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Obi-Wana Kenobiego, zapoznaj się z naszą recenzją finału sezonu Obi-Wana Kenobiego i dlaczego seria Obi-Wana Kenobiego spowodowała więcej problemów niż rozwiązała.

READ  Horoskop dzienny: 2 czerwca

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top