Obejrzyj wykonane przez Hubble’a zdjęcie słynnej i pięknej Mgławicy Carina

Kosmiczny Teleskop Hubble’a uchwycił niedawno widowisko rozsławione przez jego rodzeństwo, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. jeden z Pojawiły się pierwsze zdjęcia Webba Pokaż Mgławicę Carina, szczególnie oszałamiającą strukturę pyłu i gazu znajdującą się w regionie Drogi Mlecznej zwanym Ramieniem Strzelca Carina. Hubble ostatnio sfotografował również Carinę, robiąc zdjęcie małej części tej słynnej mgławicy.

W porównaniu do zdjęcia Carina wykonanego przez Webba, które zostało zrobione w podczerwieni, zdjęcie z Hubble’a jest znacznie bardziej pastelowe. Chociaż Hubble działa głównie w świetle widzialnym, a Webb w podczerwieni, w tym przypadku Hubble wykorzystał swoje możliwości w podczerwieni, aby spojrzeć przez pył mgławicy i zobaczyć jej strukturę.

To błyszczące nowe zdjęcie przedstawia mały wycinek Mgławicy Carina, jednego z najczęściej fotografowanych obiektów Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Mgławica Carina, NGC 3372, to ogromny obłok gazu i pyłu, w którym znajduje się wiele masywnych i jasnych gwiazd, w tym co najmniej tuzin gwiazd o masie od 50 do 100 mas Słońca. NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i. Krause (Uniwersytet Teksasu w Austin); Procesor: Gladys Cooper (NASA/Catholic University of America)

„Jest to mgławica emisyjna, co oznacza, że ​​intensywne promieniowanie jej gwiazd jonizuje gaz i powoduje jego świecenie” – twierdzą naukowcy z Hubble’a. Wyjaśnić. Gaz ten jest szeroko i cienko rozłożony na dużym obszarze, dzięki czemu zyskał dodatkowe oznaczenie mgławicy dyfuzyjnej. Carina to dynamiczny region na niebie, w którym wybuchy formowania się gwiazd występują wraz z ich śmiercią. Kiedy gwiazdy tworzą się i wytwarzają światło ultrafioletowe, ich wiatry gwiazdowe rozpraszają gaz i pył wokół nich, czasami tworząc ciemne, zakurzone płaszcze, a czasami tworząc puste miejsca, w których gwiazdy stają się wyraźnie widoczne”.

Hubble już wcześniej odwiedzał Carinę ten obrazek Zrobione w 2007 roku lub w przeciwnym razie Wykonano w 2010 roku. Każde zdjęcie koncentruje się na innym obszarze mgławicy, łącząc różne długości fal światła, od widzialnego do podczerwieni i ultrafioletu, w celu wydobycia różnych cech sceny, takich jak pył, gaz i gwiazdy.

READ  Misja NASA da bezprecedensowy widok wód powierzchniowych Ziemi | NASA

Mgławica ma średnicę 300 lat świetlnych i jest rozległa, z wieloma różnymi obszarami wykazującymi interesujące z naukowego punktu widzenia obszary, takie jak te zaangażowane w formowanie się gwiazd.

Zalecenia redaktorów
Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top