Nugent Hopkins ma 4 punkty, gdy Oilers pokonali Jets

Edmonton – Ryana Nugenta Hopkinsa Zanotował dwa gole i dwie asysty dla Edmonton Oilers w wygranym 6:3 meczu z Winnipeg Jets na Rogers Place w piątek.

Nugent Hopkins strzelił 30 bramek w 63 meczach w tym sezonie, przewyższając swój rekord NHL wynoszący 28 bramek w 82 meczach w latach 2018-19. W minionym sezonie strzelił 11 bramek w 63 meczach.

„Oczywiście chciałem trochę podnieść się po zeszłym roku” – powiedział Nugent Hopkins. „…Wiem, że muszę wziąć trochę ofensywnych ruchów i pomóc w produkcji i nadal próbować grać w tę dwukierunkową grę. Ale myślę, że to po prostu pokazuje sposób, w jaki handlujemy teraz jako zespół, a sprawy jeden na jednego pochodzą od zespołu, który gra dobrze. ”.

Kylera Yamamoto I Leon Drystel Każdy z nich miał po dwa gole i asystę Connora McDavida Miał trzy asysty dla Oilers (34-21-8), którzy wygrali cztery z ostatnich sześciu meczów i zajmują trzecie miejsce w Pacific Division z Seattle Kraken, który w piątek pokonał Columbus Blue Jackets 4:2. Stuarta Skinnera Wykonano 25 zapisów.

Draisaitl przedłużył swoją passę punktową do 11 meczów (dziewięć goli, osiem asyst), a McDavid do dziewięciu (10 goli, 14 asyst). McDavid ma sześć kolejnych gier wielopunktowych, ale jego passa zakończyła się na pięciu.

Edmonton był 2 za 9 w grze o władzę; Winnipeg było 1 za 3.

„Osiągnęliśmy dzisiaj wynik, który był świetny, ale myślę, że od Bożego Narodzenia graliśmy niezły hokej” – powiedział trener Oilers, Jay Woodcroft. „W ostatnich 20, 21 meczach przegraliśmy trzy w regulaminowym czasie, co oznacza, że ​​wiele rzeczy robisz dobrze.

„Popełniamy błędy, kiedy gra była 6-1, popełniliśmy dwa błędy i zawsze są obszary do poprawy [but] Byłem zadowolony z naszego zespołu, który zaczął dzisiaj pracować i znalazł sposób na trudnego przeciwnika.

READ  Na jakim kanale jest dzisiaj emitowany mecz Packers vs 49ers? Godzina, harmonogram telewizyjny meczu play-off dywizji NFL

Marek Szewel strzelił 35 bramkę w tym sezonie Axela Johnsona Fgalbiego Miał cel i pomoc, i Sacco Minalanin Zaliczył asysty w Jets (35-25-2), którzy przegrali pięć ostatnich meczów (0-4-1) i utrzymali pięć punktów przewagi nad pogrążonym w letargu Calgary Flames, zdobywając drugą dziką kartę w play-offach Pucharu Stanleya Konferencji Zachodniej.

W sobotę Winnipeg zmierzy się z Edmonton.

„Nigdy nie trenowałem zespołu” – powiedział trener Jets, Rick Bowness. „Grasz jedną trzecią meczu przeciwko tej drużynie, a oni sprawią, że będziesz wyglądać źle i sprawią, że my będziemy wyglądać źle dziś wieczorem”.

Conora Hellbwicka Wpuścił cztery gole na 24 strzały, zanim został zmieniony na początku trzeciej tercji Dawid Rytechktóry obronił siedem bramek.

Draisaitl dał Oilers prowadzenie 1:0 przy 2:06 w pierwszej tercji, zdobywając jednorazową bramkę z linii bramkowej po przewadze, a Nugent-Hopkins zdobył 2:0 w 1:44 w drugiej tercji kiedy przechwycił próbę sprzątania przez Dylana Dimelo punktowane z przysłony.

Yamamoto podwyższył wynik na 3:0 o 9:18 po długim podaniu od Nugenta Hopkinsa i wyrównał na 4:0 zaledwie 40 sekund później, kiedy wykonał podanie środkiem. Clema Costina Odbił się od łyżwy DeMelo, zanim wszedł do strzału w prawe koło o 9:58.

„Za każdym razem, gdy grasz z „Leo” i „Nuge”, bardzo łatwo jest zacząć” – powiedział Yamamoto. „Cieszę się, że zdobyłem dwie bramki i asystę, ale to było dobre zwycięstwo dla zespołu ”.

Nugent Hopkins prowadził 5:0 w 2:26 trzeciej tercji po podaniu przyziemienia od McDavida.

Jonsson-Fjallby obniżył wynik do 5:1 w 6:22, uderzając z zbiórki z prawego koła, po czym Draisaitl przywrócił nafciarzom pięciobramkowe prowadzenie na 7:27, zdobywając bramkę z krótkiego boku z prawego dolnego koła. 6-1.

READ  Jak trenerzy Canucks pomogli Quinnowi Hughesowi ulepszyć jego grę – Sportsnet.ca

Scheifele zdobył 6-2 o 11:49 w następnej grze o przewagę Nino Niedrettera Przechwycono podanie Wincentego Descharne’aI Brendana Dillona Strzelił gola o 12:55, kiedy wycofał się z lewego punktu i pokonał drużynę Skinnera w ostatnim meczu 6-3.

„Przed trzecią rundą powiedzieliśmy, żebyśmy wyszli na boisko i dali z siebie wszystko, aby jutro zbudować na tym wynik” – powiedział Johnson-Vgalby. „Myślałem, że trzecia tercja była trochę lepsza, ale w sumie to nie był dobry mecz”.

Uwagi: McDavid zdobył 121 punktów (52 gole, 69 asyst) w 63 meczach w tym sezonie. Przedłużył swoją passę strzelców u siebie do 13 meczów (10 bramek, 16 asyst). … prosto Władysław NamiestnikowI uzyskany przez samolot San Jose Sharks wystartują w piątek, a zespół ma spotkać się w Winnipeg w sobotę. … Niederreiter miał asystę przy swoim pierwszym punkcie w dwóch meczach z Jets, odkąd został przejęty od Nashville Predators 25 lutego. … Winnipeg FW Pierre’a Luca Dubois Opuścił swój drugi mecz z rzędu z powodu kontuzji dolnej części ciała. Davida Gustafsona Zagrał na swoim miejscu i miał asystę i trzy strzały na bramkę w 9:40 czasu na lodzie po opuszczeniu 20 meczów z powodu kontuzji górnej części ciała.