Nowa aktualizacja Meta Quest Pro dodaje przechwytywanie rzeczywistości mieszanej

San Francisco: Firma Meta Quest Pro wydała nową aktualizację oprogramowania, która wprowadza niektóre funkcje wykorzystujące nowe możliwości zestawu słuchawkowego, w tym przechwytywanie rzeczywistości mieszanej.

Aktualizacja do wersji 47 jest pierwszą od czasu premiery Meta Quest Pro w zeszłym miesiącu.

„Narzędzia do przechwytywania Meta Quest pozwalają Ci pochwalić się wspaniałymi chwilami spędzonymi w goglach, a w Meta Quest Pro wiele z Twoich najwspanialszych chwil obejmuje rzeczywistość mieszaną” — powiedział Meta w poście na blogu.

Dzięki nowej aktualizacji użytkownicy mogą teraz nagrywać i prezentować te momenty rzeczywistości mieszanej, korzystając z aplikacji, które łączą ich rzeczywistość fizyczną z wirtualną.

Wcześniej użytkownicy mogli rejestrować tylko wydarzenia w grze, a elementy świata rzeczywistego były redukowane do czarnego tła.

Użytkownicy będą musieli nacisnąć przycisk w aplikacji, aby wyświetlić pasek szybkiej akcji, przejść do aparatu i dotknąć „nagraj wideo”, aby rozpocząć przechwytywanie, zgodnie z postem na blogu.

Wraz z nową aktualizacją pojawi się kolejna funkcja „odtwarzaj dźwięk w tle” i jest to bardzo potrzebna funkcja dla wszystkich wielozadaniowców i miłośników muzyki.

Jeśli użytkownik lubi pracować z muzyką lub chce dokonać dekompresji do podcastu, będzie mógł to teraz zrobić w Meta Quest Pro.

Użytkownicy mogą znaleźć tę funkcję w panelu funkcji eksperymentalnych w swoich ustawieniach, czytamy na blogu.

Meta dodała również kilka aktualizacji funkcji do całego pakietu misji.

Horizon Home, przytulne centrum, które użytkownicy widzą po założeniu zestawu słuchawkowego, teraz ułatwia zmianę wyglądu ich awatara.

Co więcej, zawiera również „wirtualne lustro” do sprawdzania twórców awatarów użytkowników w czasie rzeczywistym.

Ponadto aplikacja mobilna Meta Quest otrzymała kilka aktualizacji. Na blogu dodano, że użytkownicy mogą teraz udostępniać swoje listy życzeń w grze znajomym i rodzinie jako niezbyt subtelny prezent świąteczny.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top