Novak Djokovic odrabia stratę dwóch setów na US Open i wygrywa epicki mecz

CNN

Novak Djokovic przetrwał strach w trzeciej rundzie US Open, pokonując innego Serba Laslo Jare’a w pięciosetowym meczu 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3.

Według ATP Tour mecz wreszcie się zakończył, była prawie druga w nocy, ale wielu fanów pozostało, aby obejrzeć, jak Djokovic po raz ósmy wraca do gry po dwóch setach w turnieju Wielkiego Szlema.

Zwycięstwo zapewniło Djokovicowi nadzieję na zdobycie 24. miejscay Tytuł Wielkiego Szlema wciąż żyje, a on stara się wyrównać rekord Margaret Court i poszerzyć swój własny rekord mężczyzn.

„Mam nadzieję, że występ wam się spodoba. Nie było dla mnie zabawą, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach” – powiedział Djokovic fanom, zgodnie z tym, co podało ATP. „To był jeden z najcięższych meczów, jakie tu rozegrałem od wielu lat. Ogromne podziękowania dla Laslo, ponieważ grał jeden z najlepszych tenisów, jakie kiedykolwiek widziałem.

Serwis Jerry’ego w pierwszych dwóch setach był nieprzenikniony nawet dla Djokovica, który uważany jest za jednego z najlepszych powracających w meczu. Według US Open, rozstawiona z numerem 32. grała we wszystkich gemach serwisowych w pierwszych dwóch setach, zdobywając 18 z 20 punktów za pierwszy serwis w drugim secie.

Następnie Djokovic pokazał całą wytrwałość i umiejętności, które doprowadziły go do 23 tytułów Wielkiego Szlema.

Przegrywając dwa sety i będąc w obliczu ogromnego zdenerwowania, po raz pierwszy w meczu przełamał serwis Jerry’ego przy pierwszej okazji trzeciego seta, zdobywając break point po oszałamiającej wymianie 26 strzałów.

Stało się to po tym, jak Djokovic wygłosił sobie „małą przemowę motywującą do lustra”, opuszczając kort po przerwie po pierwszych dwóch setach, jak powiedział później, według Reutersa.

„Musiałem się zmusić, żeby się podnieść, trochę podnieść na duchu. Robiłem to wiele razy w mojej karierze i to działa. Nie działało wiele razy, ale dziś wieczorem zadziałało i jestem wdzięczny.”

READ  Wpakowałem się w duże kłopoty: Tai Emery ujawnia możliwą karę za powtarzanie wirusowej celebracji w BKFC Thailand 4

Od tego momentu Djokovic kontrolował mecz, nawet gdy Jerry był bliski przełamania w trzecim gemie czwartego seta.

W kolejnej rundzie 36-latek w czwartej rundzie zmierzy się z chorwacką kwalifikantką Borną Gogo.