Niedawny szczyt G20: Xi Jinping powiedział, że jest gotowy na „uczciwą wymianę”, gdy rozpoczynają się rozmowy z Bidenem

Niedawny szczyt G20: Xi Jinping powiedział, że jest gotowy na „uczciwą wymianę”, gdy rozpoczynają się rozmowy z Bidenem

Joe Biden i Xi Jinping podają sobie ręce na G20

Prezydent Chin Xi Jinping powiedział, że jest gotowy na „szczerą i dogłębną” rozmowę ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem podczas ich pierwszego osobistego spotkania od ponad dekady.

Dwaj najpotężniejsi przywódcy świata uśmiechnęli się i uścisnęli sobie dłonie przed rzędem chińskich i amerykańskich flag w luksusowym hotelu w zatoce Nusa Dua na Bali.

Xi powiedział, że przywódcy powinni „wyznaczyć właściwą ścieżkę”, znaleźć właściwy kierunek dla więzi dwustronnych i „ulepszyć swoje relacje”.

Obaj prezydenci będą rozmawiać o kwestiach od stanowiska Pekinu wobec Tajwanu po wojnę Rosji z Ukrainą. „Spędziliśmy razem dużo czasu w dniu, w którym byliśmy wiceprezydentami i wspaniale cię widzieć” – powiedział Biden Xi. Obejmij go ramieniem.

„Jako przywódcy naszych dwóch narodów, moim zdaniem jesteśmy współodpowiedzialni za pokazanie, że Chiny i Stany Zjednoczone mogą zarządzać naszymi różnicami, zapobiegać… przekształceniu się konkurencji w konflikt i znajdować sposoby współpracy w pilnych kwestiach globalnych które wymagają naszej wzajemnej współpracy.

Szczyt G20 odbędzie się we wtorek i środę.

1668429420

Wstrzymujemy naszą relację na dzisiaj, dziękujemy za śledzenie naszych aktualizacji na żywo.

Katie Clifton14 listopada 2022 12:37

1668429051

Chińscy urzędnicy mówią o bezprecedensowej krytyce Rosji w przededniu spotkania G20

Urzędnicy w Chinach wyrazili niezadowolenie z działań Rosji na Ukrainie, w tym z nieujawnienia przez Władimira Putina swoich planów inwazji, i potępili „nieodpowiedzialność” proponowanych zagrożeń nuklearnych przed szczytem G-20.

Putin nie powiedział swojemu chińskiemu odpowiednikowi Xi Jinpingowi „prawdy”, donosi czasy finansowe Cytując chińskiego urzędnika, powiedział, że obaj przywódcy pochwalili „bez granic” sojusz między Moskwą a Pekinem, kiedy spotkali się zaledwie 20 dni przed rozpoczęciem inwazji Kremla na Ukrainę w lutym.

Prezydent Xi był zaskoczony inwazją na Ukrainę, którą Rosja nadal określa jako „specjalną operację wojskową”, według czterech osób poinformowanych na lutowym spotkaniu obu przywódców.

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 12:30

1668427551

Sekretarz Generalny ONZ wzywa kraje G20 do przyjęcia globalnego pakietu stymulacyjnego

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres wezwał przywódców Grupy Dwudziestu (G20) zebranych na Bali do przyjęcia proponowanego pakietu stymulacyjnego, aby pomóc rozwijającemu się światu w inwestycjach.

Cel ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5 stopnia zanika. Zbliżamy się niebezpiecznie do punktów krytycznych, kiedy chaos klimatyczny może stać się nie do naprawienia.

„Kraje G20 są odpowiedzialne za 80 procent światowych emisji” – dodał Guterres. „Dlatego wzywam gospodarki G20 do przyjęcia pakietu stymulacyjnego SDG, który zapewni rządom południa inwestycje i płynność oraz umożliwi umorzenie długów i restrukturyzację.

Umożliwi to gospodarkom wschodzącym inwestowanie w opiekę zdrowotną, edukację, równość płci i energię odnawialną. Inwestować w swoich ludzi i ratować Agendę na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030.

„Bodziec SDG to podstawa i niezbędny krok, aby złagodzić kryzys żywnościowy i energetyczny oraz zapobiec dalszemu cierpieniu i trudnościom w przyszłości.

„Kraje G20, jako najpotężniejsze gospodarki na świecie, z większością w zarządach wielostronnych banków rozwoju, mogą i muszą to zrobić”.

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 12:05

1668425120

Sunak wzywa przywódców G20 do „naprawienia słabości” w światowej gospodarce

Rishi Sunak wezwie innych przywódców G20 do „naprawienia słabości” w globalnym systemie gospodarczym i wspólnej pracy nad obniżeniem cen, jakie zapłaciła rosyjska inwazja na Ukrainę.

Premier przybył na Bali w Indonezji na dwudniowy szczyt, który oficjalnie rozpocznie się we wtorek.

Sunak powiedział, że będzie „zawoływał reżim Putina” podczas pierwszej konfrontacji między brytyjskim premierem a rosyjskimi urzędnikami rządowymi od czasu masowej inwazji na Moskwę, która rozpoczęła się w lutym.

Przed podróżą rzecznik premiera powiedział: „Wykorzystamy absolutnie każdą okazję, aby skonfrontować Rosję z jej ciągłymi nielegalnymi działaniami.

„My… będziemy rozmawiać z naszymi sojusznikami jednym głosem w tej sprawie.”

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 o 11:25

1668424527

Ławrow: Leczenie szpitalne donosi o „grze politycznej”

Na wideo rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zaprzeczył doniesieniom, że został zabrany do szpitala na Bali, nazywając to „grą polityczną”. Urzędnicy w Indonezji powiedzieli, że Ławrow został zabrany do szpitala i zbadany pod kątem możliwego „przypadku serca” w poniedziałek i później. skrzynia.

Na nagraniu opublikowanym przez rzeczniczkę rosyjskiego MSZ Marię Zacharową, Ławrowa można zobaczyć siedzącego na zewnątrz na dziedzińcu, w szortach, podkoszulku i koszulce i czytając dokumenty.

Zapytany o doniesienia, że ​​obecnie przebywa w szpitalu, sekretarz stanu powiedział: „Cóż, pisali też o naszym prezydencie. [Vladimir Putin] Jest chory… To jakaś gra w polityce.

„Zachodni dziennikarze muszą być bardziej szczerzy – muszą pisać prawdę” – dodał. Nie zaprzeczył wprost, że wcześniej tego dnia trafił do szpitala.

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 11:15

1668423526

Rishi Sunak przybywa na Bali na G20

Rishi Sunak przybył do Indonezji na szczyt najpotężniejszych gospodarek świata, które prawdopodobnie będą zdominowane przez napięcia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

G20 to drugi międzynarodowy szczyt, w którym pan Sunak wziął udział w burzliwych trzech tygodniach od objęcia przez niego urzędu, po rozmowach Cop27 w Egipcie w zeszłym tygodniu. Wyjechał z Wielkiej Brytanii w niedzielne popołudnie na 18-godzinny lot do kraju archipelagu Azji Południowo-Wschodniej.

Miał nadzieję na dodanie wizyty w Japonii pod koniec podróży, ale musiał zrezygnować z tego pomysłu, aby wrócić do Londynu na ważne jesienne oświadczenie Jeremy’ego Hunta w czwartek.

Raporty Andrew Woodcocka z Bali.

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 10:58

1668421449

Sunak wzywa do działań G-20 w celu zakończenia rosyjskiego ucisku energetycznego

Zmniejszenie zależności od rosyjskiego gazu i ropy – w tym poprzez zwiększenie inwestycji w odnawialne źródła energii – jest częścią przedstawionego przez premiera pięciopunktowego planu skoordynowanych globalnych działań mających na celu radzenie sobie z globalnym spowolnieniem gospodarczym.

Sunak poprzysiągł konfrontację z moskiewskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem w sprawie wojny na Ukrainie, kiedy zostaje pierwszym brytyjskim premierem, który rozmawia z przedstawicielem rosyjskiego rządu od czasu inwazji w lutym.

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 10:24

1668421010

Biden spotyka Xi na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami na Bali

Prezydent USA Joe Biden ściska dłoń prezydentowi Chin Xi Jinpingowi podczas spotkania na marginesie szczytu przywódców G20 na Bali.

(Reuters)

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 10:16

1668420758

Kishida z Japonii spotka się w czwartek z prezydentem Chin

Premier Japonii Fumio Kishida spotka się z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem pośród rosnących napięć między dwoma krajami azjatyckimi dotyczącymi Tajwanu i Korei Północnej.

„Konieczne jest budowanie konstruktywnych i stabilnych relacji między Japonią a Chinami dzięki wysiłkom zarówno Japonii, jak i Chin” – powiedział Hirokazu Matsuno, sekretarz generalny gabinetu Japonii.

„Chcielibyśmy mieć spotkanie, aby iść naprzód” w stosunkach dwustronnych.

Obaj przywódcy przebywają na Bali w Indonezji na dwudniowym szczycie G-20.

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 10:12

1668419913

Gubernator Bali powiedział, że Ławrow opuścił szpital

W poniedziałek gubernator Bali poinformował, że rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow wyszedł ze szpitala w „dobrym stanie zdrowia”.

Wcześniej informowano, że Ławrow, który przybył na Bali w niedzielę i bierze udział w szczycie G20 w imieniu Władimira Putina, został przewieziony do szpitala i leczony z powodu choroby serca.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało nagranie wideo, na którym Ławrow uśmiecha się przy biurku i powiedział, że raporty są „bezpodstawne” i „wzrost liczby fałszerstw”.

Alisha Rahman Sarkar14 listopada 2022 09:58

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *