Nick Suzuki zdobywa bramkę po dogrywce, gdy Montreal Canadiens mijają Toronto Maple Leafs w przedsezonie

TORONTO – Nick Suzuki dokładnie wie, z czym zmierzy się jego zespół w Dywizji Atlantyckiej.

Kapitan Montreal Canadiens jest również przekonany, że drużyna jest gotowa podjąć wyzwanie.

W poniedziałek Suzuki strzelił 31 sekund po dogrywce, a Montreal odrobił stratę dwóch bramek w trzeciej kwarcie i przedsezonowym zwycięstwem NHL 5:4 nad Toronto Maple Leafs.

Canadiens zmierzą się z nim w sezonie 2023–2024 w ramach dywizji składającej się z zabójczych zawodników Leafs, Boston Bruins, Tampa Bay Lightning i Florida Panthers, a także odradzających się Buffalo Sabres, Ottawa Senators i Detroit Red Wings.

Pomimo postępów, jakie poczynił młody skład, wydaje się, że Montreal ponownie znajdzie się na dole listy. Mimo że było to tylko przedstawienie, noce takie jak ta dają Kanadyjczykom nadzieję.

„Atlantic to jedna z najcięższych dywizji, jeśli nie najtrudniejsza, od dłuższego czasu” – powiedział Suzuki, który w poniedziałek miał także dwie asysty. „Niektóre zespoły nie były w dobrej formie, a teraz wszystkie są młode i mają wiele talentów.

„A zespoły, które były naprawdę dobre, nadal są dobre. To elegancka sytuacja, ale zawsze jest to bitwa”.

Suzuki w dogrywce odbił piłkę od słupka Cole’a Caufielda i uzupełnił odpowiedź Montrealu, w której goście strzelili dwa gole w ostatnich siedmiu minutach regulaminowego czasu gry, co doprowadziło do dogrywki.

„Byłem pod wrażeniem” – powiedział o tym wysiłku kanadyjski bramkarz Jake Allen. „Mieli większość w składzie, a my straciliśmy tylko dwa ciała.

„Dobra energia. Uwielbiałem walczyć i rywalizować z chłopakami. Umiejętność nie zachwiania się, po prostu grania dalej i czekania na swoje szanse”.

Kirby Dach i Jonathan Kovacevic (po golu i asyście) oraz Josh Anderson i Matthias Norlender również zdobyli gole dla Montrealu, który dostał 25 przystanków od Allena. Sean Monahan miał dwie asysty.

Max Domi pochował swojego pierwszego gola na Scotiabank Arena jako członek Leafs, John Tavares dodał dwa własne gole, a Noah Gregor również strzelił gola dla Toronto. Ilja Samsonow obronił 21 razy. Timothy Liljegren zaliczył dwie asysty.

READ  Presidents Cup: Podsumowanie sobotniego meczu

„Mam nadzieję, że są zgorzkniali z powodu zakończenia meczu” – powiedział trener Leafs Sheldon Keefe. „Niezależnie od tego, czy jest to okres przedsezonowy, czy nie, masz przewagę… Musisz dbać o mecz”.

Domi, którego ojciec Ty był ulubieńcem fanów Leafs w latach 1995–2006, swój pierwszy mecz u siebie rozegrał w Toronto po podpisaniu rocznego kontraktu w bezpłatnej agencji.

Doświadczony skrzydłowy, który przed dziewiątym sezonem w NHL grał w swoim siódmym zespole, na pięć minut przed końcem drugiej tercji podwyższył przewagę Leafs na 3:1, kiedy piłka uderzyła go z szybkością.

„Staraj się w ogóle nie dopuścić, żeby te rzeczy stanęły ci na drodze, ale to było wyjątkowe uczucie” – powiedziała Domi o tym, jak po raz pierwszy założyła niebiesko-białą marynarkę w Toronto.

„Noszenie tej koszulki to wielki zaszczyt i przywilej”.

Goście zmniejszyli deficyt do 3:2, gdy Holender strzelił gola na 11,6 sekundy przed końcem pierwszej tercji.

Środkowy Leafs, Auston Matthews, który długo przyglądał się rzutowi karnemu w przedsezonie, trafił w poprzeczkę Allena w ósmej minucie trzeciej tercji, a Leafs upadł na łyżwiarza.

Toronto w końcu podwyższyło na 4:2, gdy Tavares strzelił drugiego gola tego wieczoru po jednorazowym rzucie, kończąc dominującą zmianę Toronto.

Canadiens wrócili na jeden punkt, gdy Kovacevic oddał punktowy strzał obok Samsonova, po czym Anderson strzelił gola na 40,2 sekundy przed końcem i wymusił dogrywkę.

„Pokazaliśmy duży charakter” – powiedział napastnik Montrealu Rafael Harvey Benard. „To dobrze wpływa na pewność siebie”.

Składy drużyn składały się głównie z weteranów NHL, ponieważ Canadiens objęli prowadzenie 1:0 po przewadze męskiej w pierwszej kwarcie, gdy strzał Norlendera trafił od kija Leafs.

Toronto odpowiedziało, gdy Gregor, będący na próbach zawodowych i chcący znaleźć pracę w składzie, strzelił krążek, który również zmienił kierunek, zanim pokonał Allena.

READ  Dlaczego Kevin Gusman z Blue Jays może być najgorszym melonikiem w baseballu

Leafs, którzy w piątek i sobotę w Montrealu odnieśli zwycięstwa bez swoich gwiazd, po pięciu minutach objęli pięciopunktowe prowadzenie, gdy Tavares oddał strzał z bliskiej odległości.

Kanadyjczycy będą jednak nadal walczyć.

„Od początku graliśmy dobrze” – powiedział Suzuki, którego zespół przyleciał do Toronto w poniedziałkowe popołudnie. „Ten dzień był trudny, ale zawodnicy wykonali dobrą robotę, przygotowując się i od samego początku czuli się dobrze.

„To naprawdę nadaje nam ton”.

Pytania dotyczące „D”

Wydaje się, że Leafs grają głównie w trybie ataku, ale w przypadku części ich defensywy nadal pojawiają się znaki zapytania, gdyż mecz otwarcia zaplanowano na 11 października przeciwko Montrealowi. John Klingberg (kontuzja górnej części ciała), który podpisał kontrakt z wolnym agentem, nie był na lodzie od zeszłego tygodnia, Connor Timmins zmaga się z „poważnym” problemem dolnej części ciała, a Mark Giordano — najstarszy zawodnik NHL w wieku 40 lat Wtorek — odpada. Jeden z trudnych kwalifikacji.