Tegoroczne zawody Formuły E w Vancouver zostały przełożone

„To była decyzja podjęta między organizatorami a miastem Vancouver” – powiedziała rzeczniczka Kirsten Mihailides. „Harmonogram i parametry wydarzenia nie były osiągalne.”

Treść artykułu

Pierwszy tego lata wyścig Formuły E w Vancouver na False Creek został odwołany.

Reklama 2

Treść artykułu

One Stop Strategy (OSS), promotorzy z Montrealu, którzy organizują kanadyjski E-Fest, powiedzieli w piątek, że trzydniowy festiwal został „przełożony do 2023 roku”.

„To była decyzja podjęta przez regulatorów i miasto Vancouver” – mówi OSS Group. „Harmonogram i parametry imprezy są nieosiągalne.”

Od piątkowego popołudnia impreza nie miała zezwolenia miasta.

W oświadczeniu miasto Vancouver potwierdziło, że OSS Group „wybrała możliwość skorzystania ze swoich praw wynikających z umowy miasta-gospodarza, aby odroczyć zawody Formuły E… na późniejszy termin”.

„City i OSS Group będą nadal współpracować i mamy nadzieję ogłosić nową datę w najbliższej przyszłości”.

Długi weekend w Kanadzie – ponad 30 000 biletów Został on wyprzedany online, poinformowali organizatorzy – i miał obejmować koncert Nickelback na żywo, konferencję biznesową skupioną na rozwiązaniach dotyczących zmian klimatu, wydarzeniach celebrytów i wyścigach samochodów elektrycznych Formuły E.

Reklama 3

Treść artykułu

„Zostaną podjęte ustalenia dla tych, którzy kupili bilety” – powiedział OSS Group. „Proces wydarzenia w 2023 r. wciąż jest finalizowany przez OSSC”.

Wydarzenie zostało opisane jako „kluczowy atut Vancouver”, a jego misją było „przyspieszenie zmian w kierunku zrównoważonego rozwoju” w ramach elektrycznej serii Formuły E, w której odbywają się transmitowane przez telewizję mistrzostwa w krajach na całym świecie.

READ  The Dallas Mavericks zbanowali dwóch fanów do 2023 roku po incydencie z rodziną Chrisa Paula

Kiedy rada miasta omawiała perspektywę E-Festu w kwietniu 2021 r., radni i pracownicy dyskutowali o tym, jak ważne jest, aby Vancouver nie znalazło się w tarapatach finansowych. Koszty miał ponieść organizator, a wszystkie koszty usług miejskich można było odzyskać od organizatora, zgodnie z propozycją radnych. Sarah Kirby Young i Michael Webb, którzy zostali zatwierdzeni.

Reklama 4

Treść artykułu

Oczekiwano, że impreza przyniesie szacunkowy 80 milionów dolarów zysku ekonomicznego dla miejskiego sektora turystyki i hotelarstwa oraz 3000 miejsc pracy.

„Jednym z naszych głównych zadań jest ścisła współpraca z miastem Vancouver i mieszkańcami False Creek, aby zapewnić, że to wydarzenie zostanie na zawsze i że pozostawimy trwałą spuściznę… niezależnie od tego, czy będzie to stacje ładowania, ulepszenia obiektów, czy rzeczy o dużym znaczeniu” – powiedział Matthew Carter, dyrektor generalny OSS, kiedy projekt został ogłoszony w lipcu ubiegłego roku.

Na początku tego tygodnia rada miasta potwierdziła Postmedia, że ​​otrzymała 350 000 dolarów, drugą ratę kaucji od OSS Group.

Do czwartku organizatorzy mieli termin 23:59 na dostarczenie dodatkowych przedmiotów przed wydaniem zezwolenia na imprezę, w tym dowodu ubezpieczenia, planu bezpieczeństwa, licencji koncertowej na świeżym powietrzu oraz potwierdzenia umów własności prywatnej. W piątek nie było jasne, kiedy został dostarczony.

Reklama 5

Treść artykułu

Postmedia dowiedziała się wcześniej, że partner realizujący część konferencji biznesowej z kanadyjskiego wydarzenia E-Fest nagle się wycofał, informując interesariuszy w e-mailu, że „kilka problemów” sprawiło, że ich udział jest „nie do zaakceptowania”.

Konferencja biznesowa, nazwana E-Volve, została opisana jako „konferencja transformacyjna biznesu i innowacji… gdzie dyrektorzy generalni, globalni i lokalni liderzy oraz osoby mające wpływ na rynek kształtują przyszłość e-mobilności, transportu i elektryfikacji”.

READ  Michael Mesa nagrodzony wyjątkowym statusem gracza, kwalifikującym się do Draftu OHL

Grupa OSS poinformowała, że ​​organizuje konferencję we współpracy z Globe Series, firmą z Toronto, odpowiedzialną za najważniejsze wydarzenia, w tym Globe Forum Climate and Sustainability Conference w Vancouver.

Reklama 6

Treść artykułu

Ale w środę przedstawiciel Globe Series wysłał e-mail do interesariuszy, zalecając im wycofanie się.

„Jako organizacja oparta na wartościach, w której uczciwość, uczciwość i przejrzystość są kluczem do tego, kim jesteśmy, chcemy poinformować, że nie wspieramy już grupy OSS (Event Producers) w organizacji konferencji E-Volve” – napisano w e-mailu. . , który został pozyskany przez Postmedia.

„Kilka problemów sprawiło, że nasz udział w tej inicjatywie z OSS jest nie do utrzymania, w wyniku czego nie wierzymy, że jesteśmy w stanie wyprodukować wysokiej jakości wydarzenie lub służyć naszym partnerom w obecnych ramach czasowych”.

W e-mailu pisano: „Pomimo tej porażki mocno wierzymy, że kanadyjski E-Fest i Mistrzostwa Świata Formuły E FIA są nie tylko ważnymi krokami na drodze do zera, ale stanowią ogromną szansę dla Vancouver, BC i Kanada”, dodając: „Chcielibyśmy być zaangażowani w przyszłość kanadyjskich wyścigów E-Fest/Formuła E w przypadku ich przełożenia/przełożenia i wyznaczenia nowych liderów”.

Reklama 7

Treść artykułu

Rzecznik Globe potwierdził dla Postmedia, że ​​e-mail był prawdziwy, ale powiedział, że nie może omówić szczegółów tego, co skłoniło firmę do wycofania się.

W środowym oświadczeniu OSS Group powiedział, że menedżerowie Formuły E byli w Vancouver przez cały tydzień, „aby zrozumieć rzeczywistą sytuację różnych dostawców, a także spotkać się z władzami miasta i innymi interesariuszami, aby dostarczyć Vancouver E-Brics”.

„Formuła E jest organem zarządzającym tylko Vancouver E-Prix, a nie wydarzenia E-Volve ani innych wydarzeń towarzyszących w kanadyjskim E-Fest, i jest tutaj, aby zapewnić światowej klasy wydarzenie sportów motorowych dla wszystkich naszych , i kupi bilety, które będą pochodzić z Vancouver i na poziomie międzynarodowym” – napisano w oświadczeniu.

READ  Molson i Kendane muszą podjąć ukierunkowane działania, aby naprawić szkody wyrządzone w obsłudze Mailloux

Z plikami od Johna Mackie

[email protected]

[email protected]


Więcej wiadomości, mniej reklam: Nasze dogłębne dziennikarstwo jest możliwe dzięki wsparciu naszych subskrybentów. Za jedyne 3,50 USD tygodniowo możesz uzyskać nieograniczony dostęp do reklam w The Vancouver Sun, The Province, National Post i 13 innych kanadyjskich serwisach informacyjnych. Wesprzyj nas, subskrybując już dziś: Vancouver Sun | przerywać.

    Reklama 1

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja w wątku komentarzy, który obserwujesz lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top