Nick Foligno mówi o przegranej Leafs w play-offach i „wyniszczającej” kontuzji pleców

W ostatnim sezonie handlowym wielkim plusem Toronto Maple Leafs było wprowadzenie Nicka Foligno z Columbus Blue Jackets, przywracając pierwszą rundę jako główny powrót. Może to być trochę bogate dla wynajętego zawodnika, ale 33-latek wniósł doświadczenie, wszechstronność zarówno w pomocy, jak i na skrzydle, odpowiedzialność defensywną i rodzaj papieru ściernego, którego brakowało drużynie w poprzednich rozczarowaniach.

Oczywiście nie doprowadziło to do końca bajki. Foligno rozpoczął wystarczająco mocny, zdobywając jedną asystę w każdym ze swoich pierwszych czterech meczów dla Toronto. Potem kontuzja pleców spowolniła go i zmusiła go do opuszczenia składu – Foligno rozegrało tylko cztery z siedmiu meczów play-off przeciwko Montreal Canadiens i zanotowało zaledwie 11:45 czasu lodowego w przegranym meczu 7, który zakończył ich sezon.

„Moim największym rozczarowaniem jest to, że nie udało nam się wykonać pracy i niestety doznała kontuzji” – powiedział Foligno. dobra oferta Czwartek. „Niezależnie od tego, co myślą o mnie fani Leafs, jestem dla siebie o wiele trudniejszy, więc fakt, że nie mogłem wykonać umiejętności, które czułem na początku, zabił mnie w środku i jest to coś, czego prawdopodobnie zawsze będę żałować, nie mogłem wejść i być takim graczem, jakiego się spodziewałem.

„Uwielbiam każdą minutę mojego pobytu w Toronto i myślę, że to ta słodko-kwaśna część”.

Foligno był siłą, która pokonała Kolumba w rundzie kwalifikacyjnej Bubble 2020 w Toronto i miał nadzieję, że wniesie taką samą energię i wpływ do rundy play-off w meczu Leafs 2021. I podczas gdy w pierwszych kilku meczach rosło zaufanie, że był odpowiednim dodatkiem, Kontuzja pleców, której doznał na początku Mayo, znacznie wpłynęła na jego zdolność do występów.

Tylko z tego powodu Leafs nie otrzymał najlepszej wersji Foligno.

„Po prostu miałem do czynienia z kontuzją pleców, która była bardzo wyniszczająca” – powiedział Foligno. “Był nerwowy. Moja prawa noga całkowicie się wyłączyła. To było naprawdę rozczarowujące, że wydarzyło się w czasie, kiedy to się stało. Wszystko, z czym możesz grać tak dużo. Nie mogłem. Aby wygrać trudne minuty gry Więc kiedy ten rodzaj gry został wycofany, teraz musiałem bardziej polegać na grze pozycyjnej i starać się nie skrzywdzić drużyny, zamiast próbować pomagać drużynie, którą tak czułem. Bardzo mi to przeszkadzało jako zawodnikowi, ponieważ wiedziałem Mogłem zrobić więcej. Fizycznie nie mogłem.

READ  Giannis Antetokonmo opuszcza ECF Game 4 z kontuzją kolana

Foligno miał jedną asystę, jedną walkę w czterech play-offach, ale nawet po ich wyeliminowaniu, fani mieli nadzieję, że nadal będzie w pobliżu na kolejną rundę i ponownie podpisze drużynę latem. W końcu wydawało się, że pasuje idealnie. Ojciec Foligno grał w Toronto w latach 90., a na wstępnej konferencji prasowej Nicka założył bejsbolówkę Leafs z tamtych czasów i mówił, że chce przywrócić do miasta tę samą energię, którą widział jako dziecko, kiedy Leafs poszli do miasta. konwencja końcowa.

Jeśli nie wróci do Toronto, pomysł był taki, że mógłby po prostu wrócić do Columbus, gdzie grał przez dziewięć lat, a może dołączyć do Minnesota Wild, aby grać ze swoim bratem Marcusem. Więc kiedy Nick podpisał dwuletni kontrakt o wartości 3,8 miliona dolarów, aby dołączyć do rywala Boston Bruins, był to jeden z najbardziej niechcianych wyników dla fanów Leafs. Drużyny powrócą w tym sezonie na ten sam poziom, więc Leafs zobaczą więcej zdrowego Foligno w drużynie, która miała swój numer w play-offach.

Foligno omówił decyzję o opuszczeniu Toronto do Bostonu, mówiąc, że sprowadza się to do kombinacji czynników, takich jak długość kontraktu, dolary i dopasowanie zespołu. Ale pochwalił swój czas z Leafs i graczami w szatni, którzy spędzą następny sezon na reagowaniu i próbowaniu przezwyciężenia ostatniego rozczarowania.

„Nie mam nic prócz wspaniałych rzeczy do powiedzenia o tamtych czasach” – powiedział Foligno. „Dlatego to było takie bolesne”. „Jestem pewien, że fani czują, że tak samo jak my. To jest grupa, która naprawdę czuła się gotowa – byliśmy gotowi – na kolejny krok. Nie wypracowaliśmy tego i to jest na nas, a teraz są chce to naprawić. To naprawdę dobra grupa graczy i drużyna, którą czuję się uprzywilejowaną „grać z nim”.

READ  Podsumowanie na żywo finałów pierwszego dnia

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top