Newcastle United pokonało Polskę 5:1 w angielskiej Elite League

W piątkowy wieczór dla siedemnastoletniego Lewisa Mileya będzie to debiut w Anglii w Elite League.

Pomimo tego, że Miley gra w młodej drużynie Anglii do lat 20, idealnie wpasowała się w mecz przeciwko Polsce w Białymstoku wraz z kolegą z drużyny Newcastle United, Lewisem Hallem.

Ta angielska drużyna Elite League dominowała przez cały mecz i grała niezły futbol, ​​nieustannie rozbijając Polską. Tim Irogbunam z Aston Villi niespodziewanie dał gościom zasłużone prowadzenie do przerwy w 40. minucie.

Następnie zawodnik meczu Dane Scarlett (Tottenham) strzelił wspaniałego hat-tricka w pierwszych 25 minutach drugiej połowy, zamieniając dominację reprezentacji Anglii do lat 20 w bramki.

Po wyeliminowaniu obu zawodników z Newcastle, Polska znalazła pocieszenie, gdy w końcówce meczu Ben Nelson z Leicester odzyskał czterobramkową przewagę.

Wspaniale jest widzieć, że Louise Miley tak łatwo odnajduje się na tym stanowisku, ale szczególne wyróżnienie należy się Louise Hall.

Pomimo tego, że na początku swojej kariery w NUFC brakowało mu czasu na grę, nie sądzę, że fani Newcastle United powinni go zbyt szybko skreślać. Grając na lewym skrzydle, Hall spisał się znakomicie, zwłaszcza w ataku. Był bardzo zdolnym zawodnikiem, co pokazał w Chelsea. Wieloletni kibic Newcastle pokazał prawdziwą jakość gry przy piłce i wierzył w wykonywanie wielu stałych fragmentów gry, tworząc w ten sposób kilka świetnych piłek.

Elitarna kadra Anglii udaje się teraz na stadion Mestsky na kolejny wyjazdowy mecz, w którym we wtorek zmierzy się z Czechami do lat 20.

Anglia: 1 James Beadle (wypożyczenie z Sheffield Wednesday, Brighton & Hove Albion), 2 Jadel Kodongo (wypożyczenie z Peterborough United, Manchester City), 3 Lewis Hall (wypożyczenie z Newcastle United, Chelsea), 4 Tim Irokbunam (Aston Villa), 5 Ronnie Edwards (Peterborough United) ©, 6 Nelson Abbey (Olympiacos), 7 Tom Fellows (West Bromwich Albion), 8 Adam Wharton (Crystal Palace), 9 Dane Scarlett (Tottenham Hotspur), 10 Lewis Miley (Newcastle United), 11 Micah Hamilton (Manchester City)

Rezerwowi: 18 Bobby Clarke (Liverpool) 56 dla Warden, 19 Ben Nelson (Leicester) Edwards 72, 14 Ollie Arblaster (Sheffield United) Miley 72, 17 Martial Godot (Wigan) Fellows 72, Lugbols (21L Lugbols) Hall 78, 16 Alfie Devine (Plymouth Argyle) Iroghbunam 78, Tommy Simkin (pożyczenie z Forest Green Rovers, Stoke City) za 13 Beadle 78, Hamilton 20 Kyde Gordon 78

Emil Kroft wszedł na boisko jako zmiennik w 60. minucie i już wtedy Szwecja przegrywała 4:1, a Alexander Isak zagrał przez cały mecz, ale nie wpisał się na listę strzelców. Spotkanie towarzyskie odbywa się w portugalskim mieście Guimarães. Dla Szweda będzie to pierwszy mecz z byłym napastnikiem Newcastle United Janem Dahlem Tomasznem, odkąd objął stery pod koniec lutego 2024 roku po opuszczeniu Blackburn.

Polska U20 1 Anglia U20 5

Lewis Hall i Lewis Miley rozpoczęli i wystąpili w meczu przeciwko Polsce 5-1 England Elite League. Obie drużyny wyszły do ​​przodu, aby zdobyć gola w końcowych fazach, gdy duet NUFC zapewnił Anglii prowadzenie 4:0 odpowiednio w 72. i 78. minucie. Siedemnastoletni Louis Miley zadebiutował w England Elite League.

Anglia vs Brazylia (Anthony Gordon i Bruno Guimaraes)