Nets name Assistant Jacque Vaughn Head Coach: Dlaczego Brooklyn odszedł od potencjalnego zatrudnienia Ime Udoka

The Sieci Brooklyńskie Zespół ogłosił w środę powołanie asystenta Jacka Vaughna na głównego trenera po jego rozstaniu ze Stevem Nashem. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Vaughn został tymczasowym trenerem po odejściu Nasha 1 listopada.
  • 47-latek jest z Brooklynem od 2016 roku i był byłym trenerem dozorcy po tym, jak Nets pozwolił Kenny’emu Atkinsonowi odejść w 2020 roku.
  • sportowiec Wcześniej informowałem, że Sieci planują zatrudnić zawieszoną pracę Boston Celtics Trener w Odoce.

wstecz historia

Nash był 94-67 w dwóch lub więcej sezonach, a w tym roku skoczył 2-5, zanim drużyna dokonała zmiany. Decyzja o przeprowadzce z Nash zapadła pośród miesięcy zamieszania w organizacji, w tym trwających pozasądowych kontrowersji z Gwiezdną Gwardią. Keri Irving Co doprowadziło do zawieszenia go na co najmniej pięć meczów.

Nash poprowadził Brooklyn do półfinału Konferencji Wschodniej w swoim pierwszym roku, zanim przegrał z finałem NBA bohater dolarów. W zeszłym sezonie Celtics zdobyli siatkę w pierwszej rundzie play-offów.

Podany przez Nets plan zatrudnienia Odoki spotkał się z krytyką, ponieważ we wrześniu Boston zawiesił swojego trenera na sezon 2022-23 ze względu na jego bliski związek z członkiem Celtics. sportowiec wspomniany.

Vaughn przeszedł 7-3 jako tymczasowy trener dla Nets podczas sezonu bubble w 2020 roku. sportowiec Poinformował wówczas, że ma wewnętrzne wsparcie, aby zlikwidować tymczasowy znak i że Sieci planują dać mu wszelkie szanse na zdobycie pracy. Brooklyn ostatecznie poszedł z Hall of Famer Nash, a Vaughn pozostał głównym asystentem.

głębiej

Bubble and Bamboo: Jak Jack Vaughn ma nadzieję wyszkolić Kyrie Irving i Kevina Duranta

Vaughn był wcześniej głównym trenerem Orlando Magic W latach 2012-2015 od 58 do 158. Wcześniej był asystentem San Antonio Spurs.

Przed trenowaniem Vaughn przez 12 lat grał w NBA jako bramkarz. Był 27. w drafcie z 1997 r., notując 123 starty w 776 meczach karierowych.

READ  Red Sox przenosi Martina Pereza do Bullpen

Dlaczego nie zastosował moskitier Odoka

Sieć zmieniła kurs w stosunku do pierwotnego planu zatrudnienia Udoki z powodu kilku czynników, o których mówi wiele źródeł z wiedzą z pierwszej ręki na temat procesu podejmowania decyzji. sportowiec. Czynniki te obejmują dochodzenie i proces due diligence prowadzony przez Nets w sprawie zawieszonego trenera, który trwał dłużej niż początkowo przewidywano, oburzenie po ogłoszeniu ich planu stało się znane osobom z zewnątrz i wewnątrz organizacji oraz krótko- i długoterminowe znaki zapytania dotyczące możliwość udziału zespołu w Konferencji Wschodniej w wyniku zawieszenia Irvinga na czas nieokreślony.

The Nets rozpoczęli bezpośrednią komunikację na temat możliwości zatrudnienia Udoki na 24 do 48 godzin przed uruchomieniem franczyzy w Nash w zeszły wtorek, w tym uzyskanie pozwolenia od Celtics i udział we wstępnych dyskusjach, zgodnie z wieloma źródłami zaznajomionymi z rozmowami. sportowiec.

Kiedy stało się jasne dla zespołu, że nie mogą posunąć się do przodu z planem zatrudnienia Odoki, decyzja o zatrudnieniu Vaughna została podjęta w dużej mierze z powodu przejęcia graczy Nets pod przywództwem Vaughna, zgodnie ze źródłami zbliżonymi do sytuacji. Mówi się, że Vaughn stworzył pozytywną energię w szatni Nets, która radzi sobie ze stresem zewnętrznym. Podniósł także obronę drużyny, rozpoczynając 2:2 jako tymczasowy główny trener, gdy Nets przesunęły się z najgorszej obrony w lidze na 10 pozycji na 20. w rankingu defensywnym.

pogłębiać

głębiej

Roy Williams, Greg Popovich i lekcje, które ukształtowały trenera Nets Jacka Vaughn

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Kevin Jayraj/USA Today)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top