Netflix przejmuje Studio animacji Animal Logic — termin

Netflix przejmuje Studio animacji Animal Logic — termin

Netflix przenosi się dalej w świat animacji wraz z przejęciem australijskiego studia logika zwierząt.

Firma jest odpowiedzialna za pracę przy filmach takich jak Happy Feet, Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole, The Lego Movies A Piotruś Królik.

Raport o zarobkach Netflix za II kwartał: pełne pokrycie terminu

Pojawia się po tym, jak dyrektor generalny Netflix, Reed Hastings, powiedział w zeszłym roku, że buduje własną jednostkę animacji w nadziei na konkurowanie z Disneyem w animacji rodzinnej.

Lista animacji w urządzeniu transmisyjnym obejmuje m.in nad Księżycem Nominowany do Oscara Klaus I niedawno wydany potwór morski.

Netflix wcześniej przejął firmy, takie jak studio efektów wizualnych Scanline VFX, które pracowały przy takich serialach jak Dziwne rzeczy A ostatnio kupiłem dużą liczbę firm zajmujących się grami.

Animal Logic od ponad 30 lat zajmuje się projektowaniem, efektami wizualnymi i animacją. Animal Logic z siedzibą w Sydney założyło drugie studio w Vancouver w Kanadzie w 2015 roku.

Obie firmy współpracowały wcześniej przy projektach takich jak Uroczy słońw reżyserii Wendy Rogers i pracuje nad Rogi drzew kurczą sięWyreżyserowane przez Rona Howarda.

„Netflix zainwestował w animację w ciągu ostatnich kilku lat, co wzmacnia nasze zaangażowanie w budowę światowej klasy studia animacji” – powiedziała Amy Reinhard, wiceprezes ds. operacji studyjnych w Netflix. „Animal Logic to wiodące studio animacji z innowacyjną technologią, która wzmocni naszą dotychczasową działalność i zwiększy nasze długoterminowe zdolności w przestrzeni animacji, dzięki czemu będziemy mogli lepiej bawić naszych członków na całym świecie”.

Animal Logic jest zarządzany przez dyrektora generalnego Zareha Nalbandiana, a jego zespoły będą nadal działać pod obecną marką.

„Po 30 latach tworzenia wspaniałej pracy z niesamowitymi ludźmi, jest to doskonały kolejny rozdział dla Animal Logic” – powiedział Nalbandian. „Nasze wartości i aspiracje nie mogą być zgodne z Netflix, pracując z różnymi twórcami treści i tworząc innowacyjne i wciągające historie dla odbiorców na całym świecie. Nasze wspólne doświadczenie i talent otworzą nowe drzwi dla wszystkich naszych zespołów i umożliwią nowy poziom kreatywność w animacji.”

READ  Zapobieganie awarii garderoby Keanu Reevesa w Cannes – Różne

Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i ma zostać sfinalizowane jeszcze w tym roku.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *