Wall Street zamknęła się gwałtownie w górę ze względu na wysokie zyski przedsiębiorstw

  • Boeing zawiera umowę na sprzedaż samolotów 777 partnerom
  • Johnson & Johnson i IBM wylądowały na ostrzeżeniu o wpływie dolara
  • Halliburton, Hasbro i Trust rosną po pobiciu zarobków
  • Zyski indeksów: Dow 2,43%, S&P 500 2,76%, Nasdaq 3,11%
  • Największy jednodniowy wzrost procentowy dla Nasdaq od 24 czerwca

(Reuters) – Akcje amerykańskie zamknął się we wtorek gwałtownie w górę, ponieważ coraz więcej spółek dołączyło do głównych banków, zgłaszając lepsze niż oczekiwano zyski, zapewniając ulgę inwestorom zaniepokojonym rosnącą inflacją i zaostrzeniem polityki Fed, które negatywnie wpłynęły na wyniki finansowe przedsiębiorstw.

S&P 500. Indeks (.SPX) Wzrosła o 2,8%, najwyższe zamknięcie od 9 czerwca. Indeks kompozytów NASDAQ Heavy Technology (dziewiętnasty) Dodał 3,1%, co oznacza największy jednodniowy wzrost procentowy od 24 czerwca.

Magazyn Halliburton(HAL.N)Wzrósł o 2,1% po tym, jak dostawca usług naftowych odnotował 41% wzrost kwartalnych zysków skorygowanych. Czytaj więcej Producent zabawek Hasbro Inc (HAS.O)Zysk 0,7% po raportowaniu wyników kwartalnych powyżej oczekiwań. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Trust Financial Corp. również pobił rynkowe szacunki dotyczące wyników kwartalnych, co oznacza wzrost akcji banku o 2,6%.

„Zarobki okazały się lepsze niż niższe oczekiwania”, powiedział Paul Kim, dyrektor generalny Simplify Asset Management w Nowym Jorku.

„Więc nie widzimy, jak zaostrzenie polityki pieniężnej i inflacja wpływają na dochody tak bardzo, jak się obawiamy”.

Akcje Johnson & Johnson straciły 1,5 proc., odwracając wcześniejsze wzrosty. Gigant opieki zdrowotnej odnotował lepsze niż oczekiwano zyski i sprzedaż, ale obniżył prognozę zysku na ten rok ze względu na silniejszą walutę amerykańską. Czytaj więcej

Silny dolar odbił się także na akcjach IBM Corp. dla urządzeń i usług IT (IBM.N)który przekroczył oczekiwania co do kwartalnych przychodów w poniedziałek, ale ostrzegł, że szkody z rynku walutowego w tym roku mogą wynieść około 3,5 miliarda dolarów.

READ  Chiny wzywają swoich obywateli do trzymania się z daleka od kryptowalut - RT Business News
Znak Wall Street poza nowojorską giełdą w Nowym Jorku, Nowy Jork, USA, 2 października 2020 r. REUTERS / Carlo Allegri

Dolar amerykański odnotował trzeci z rzędu dzień spadków, ponieważ rynki zbagatelizowały perspektywę pełnej podwyżki stóp Fed o jeden punkt procentowy w tym miesiącu.

Rosnąca inflacja początkowo skłoniła rynki do podniesienia stóp procentowych o 100 punktów bazowych na nadchodzącym posiedzeniu Fed pod koniec tego miesiąca, a niektórzy decydenci sygnalizowali nawet podwyżkę o 75 punktów bazowych. Czytaj więcej

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł o 754,44 punktów, czyli 2,43%, do 31 827,05 punktów (.SPX) Wzrósł o 105,84 punktów, czyli o 2,76%, do 3936,69 punktów, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodaje 353,10 punktów, czyli 3,11%, do 11 713,15.

„Ogólny obraz się nie zmienił” – powiedział Kim. „Nadal mamy niższe zarobki, wysoką presję inflacyjną i zaostrzenie polityki Fed. Więc w dłuższej perspektywie nie sądzę, aby taki wzrost miał jakąkolwiek siłę przetrwania”.

Według danych Refinitiv w tym sezonie wyników analitycy spodziewają się, że ogólne zyski indeksu S&P 500 wzrosną o 5,8% rok do roku, w porównaniu z szacunkami 6,8% na początku kwartału.

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 10,95 mld akcji, w porównaniu ze średnią 11,76 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Wcześniejsze emisje przewyższyły liczebnie spadające emisje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 4,88 do 1, a na Nasdaq stosunek ten wyniósł 3,40 do 1 na korzyść zaawansowanych traderów.

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 30 nowe minimum; Nasdaq odnotował 31 nowych maksimów i 56 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(zakrywa Echo Wang) w Nowym Jorku. Dodatkowe raporty Shreyachiego Sanyala i Anirudhy Ghosha w Bengaluru. Montaż dokonali Aaron Koyor, Shunak Dasgupta i Deepa Babington

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top