NBA: Jaylen Brown inspiruje liderów Boston Celtics do ósmego zwycięstwa z rzędu

Boston Celtics, liderzy NBA, przedłużyli swoją passę zwycięstw do ośmiu meczów, pokonując Detroit Pistons 129-102.

Jaylen Brown zdobył dla Celtics 33 punkty, co stanowi szósty przypadek, w którym zdobył co najmniej 30 punktów od lutowej przerwy w All-Star, a Payton Pritchard miał 20 punktów.

„Gra dobrze w koszykówkę i fajnie się go ogląda” – powiedział o Brownie trener Celtics Joe Mazzola.

Celtics mają najlepszy bilans w NBA z 56 zwycięstwami i 14 porażkami.

Derrick White i Kristaps Porzingis zdobyli 19 punktów na Little Caesars Arena przeciwko zajmującemu ostatnie miejsce Detroit, do którego James Wiseman zdobył 24 punkty.

Oklahoma City Thunder wyprzedziła obrońcę tytułu Denvera Nuggetsa na szczycie Konferencji Zachodniej po zwycięstwie 123-103 nad Toronto Raptors.

Anthony Davis zdobył 23 punkty, a LeBron James 20, w tym 11 w czwartej kwarcie, i poprowadzili Los Angeles Lakers do zwycięstwa nad przyjezdnymi Philadelphia 76ers 101:94.

Indiana Pacers pokonali w San Francisco Golden State Warriors 123:111.

Tyrese Haliburton zdobył dla Pacers 26 punktów, Pascal Siakam 25, a Stephen Curry zdobył 25 punktów dla Warriors.

Jaren Jackson Jr. strzelił gola na sekundę przed końcem i dał Memphis Grizzlies zwycięstwo 99-97 nad San Antonio Spurs.

Debiutant roku Victor Wimbanyama zanotował dla Spurs 31 punktów, 16 zbiórek, pięć asyst, dwa przechwyty i trzy bloki.