Gwiazda Maple Leafs Auston Matthews uczestniczy w szkoleniu kontaktowym

TORONTO — gwiazda Toronto Maple Leafs, Auston Matthews, zrobiła kolejny krok w kierunku zdrowego powrotu w niedzielę.

Mistrz strzelania bramek NHL wziął udział w swoim pierwszym treningu kontraktowym od czasu przebytej w sierpniu operacji nadgarstka.

Chociaż klub nie ustalił jeszcze ostatecznego harmonogramu powrotu do zdrowia Matthewsa, jego nadgarstek rozwija się dobrze.

Matthews oświadczył, że chce być gotowy na otwarcie sezonu w Toronto 13 października przeciwko Montreal Canadiens.

„Chodzi o budowanie siły w nadgarstku, aby był pewny przyjmowania podań, schylania się do strzałów i oczywiście (bioru) wślizgów i sprawdzania. Fakt, że widzieliśmy go codziennie bez niepowodzeń, jest dobrą rzeczą” – powiedział trener Sheldon Keefe. .

Matthews skoncentrował się na Mitchu Marnerze i Nicku Ritchie w desce rozdzielczej, wykonał jednorazowy strzał i powrócił na swoje zwykłe miejsce na skrzydle podczas pierwszego biegu Leafs na lodzie z asystentem trenera Spencerem Carberrym.

Po 50 minutach pracy Matthews wcześnie opuścił trening i nie jeździł na łyżwach w swojej grupowej bójce.

Toronto ma w tym tygodniu trzy mecze. Będzie to bonus, jeśli Matthews zmieści się w sobotniej próbie przeciwko Montrealowi.

READ  Wynik gracza: Evan Bouchard prowadzi przedsezonową rzeź w potężnych, wojowniczych i oszałamiających Calgary Flames

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top