NASA zbiera „śmieci kosmiczne”, które zderzyły się z domem mężczyzny na Florydzie

NASA zbiera „śmieci kosmiczne”, które zderzyły się z domem mężczyzny na Florydzie

Ten artykuł został zrecenzowany według Science Proces edycji
I Zasady.
Redaktorzy Przy zapewnieniu wiarygodności treści wyróżniono następujące cechy:

Weryfikacja faktów

Renomowana agencja informacyjna

Korekta

Źródło: Pixabay/CC0 domena publiczna

× Zamknąć

Źródło: Pixabay/CC0 domena publiczna

NASA oświadczyła we wtorek, że analizuje obiekt, który spadł z nieba w dom mężczyzny na Florydzie i mógł być kawałkiem gruzu wyrzuconego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Alejandro Otero z Neapolu na Florydzie zamieścił w X, że 8 marca po południu substancja „zerwała mu dach i przedostała się na dwa piętra” jego domu, prawie raniąc jego syna.

Uważa się, że był to fragment palety ładunkowej zawierającej stare baterie, które zespoły kontroli naziemnej NASA wystrzeliły ze stacji orbitalnej w 2021 roku.

Według oficjalnych prognoz miał on spłonąć nad ziemską atmosferą 8 marca. Otero zamieścił także nagranie z kamery wideo Nest w swoim domu, na którym, jak stwierdził, słychać było uderzenie w sufit o 14:34.

W odpowiedzi astrofizyk Jonathan McDowell napisał: „Jest czas UTC 1934, co dokładnie zgadza się z szacunkami Sił Kosmicznych dotyczącymi powrotu nad Zatokę w roku 1929 UTC”. „Myślę, że możesz mieć rację, stało się to w wyniku ponownego wejścia na rynek platformy akumulatorowej EP-9”.

Informację po raz pierwszy podał lokalny serwis winknews.com 15 marca.

„NASA zebrała obiekt we współpracy z właścicielem domu i jak najszybciej przeanalizuje go w należącym do NASA Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie, aby określić jego źródło” – podała agencja kosmiczna w oświadczeniu dla Agence France-Presse we wtorek. „Więcej informacji będzie dostępnych po zakończeniu analizy”.

W raporcie specjalistycznego serwisu informacyjnego Ars Technica stwierdzono, że akumulatory należały do ​​NASA, ale zostały przymocowane do podwozia paletowego wystrzelonego przez japońską agencję kosmiczną, co może skomplikować roszczenia z tytułu odpowiedzialności.

Poprzednie przykłady ludzkich śmieci kosmicznych uderzających w Ziemię obejmują część kapsuły SpaceX Dragon, która wylądowała na australijskiej farmie owiec w 2022 r. Skylab, pierwsza amerykańska stacja kosmiczna, wylądowała w Australii Zachodniej.

Niedawno NASA skrytykowała Chiny za pozwolenie, aby gigantyczna rakieta Długi Marsz spadła na Ziemię po orbicie.

READ  Miejsca na okładce Bruins nie zostały wyczyszczone

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *