NASA ujawnia koncepcje eksploracji wody księżycowej, która wygrała 500 tys. dolarów

NASA ma na celu duży cel na Księżycu, ale ustanowienie stałej obecności na Księżycu będzie wymagało różnych nowych technologii. Jedną z kwestii, którą należy się zająć, jest woda. Chociaż Księżyc jest domem dla rezerw lodowej wody, astronauci będą potrzebować sposobu na zebranie materiału jako użytecznego zasobu. Jak zwykle NASA zaoferowała pieniądze na koncepcje zespołów z całych Stanów Zjednoczonych – a teraz wróciła ze zwycięzcami.

W listopadzie NASA ogłosiła nowe wyzwanie o nazwie Lunar Icebreaker Challenge. Agencja kosmiczna badała koncepcje nowych sposobów wydobywania przez astronautów zasobów na Księżycu, w tym wody, najważniejszego ze wszystkich zasobów. Te rezerwy wody są utrzymywane w postaci lodu w ciemnych, zimnych kraterach na biegunach księżyca.

Regolit lodowcowy (pył księżycowy) stanowi wyjątkowe wyzwanie w porównaniu z wierceniem lodu na Ziemi, nie tylko ze względu na ostre i chaotyczne właściwości regolitu. Co więcej, największe rezerwy lodowców na Księżycu znajdują się w stale ciemnych kraterach, które oprócz ekstremalnie niskich temperatur powodują problemy ze wzrokiem.

W swojej aktualizacji dotyczącej dzisiejszego wyzwania, NASA ujawniła, że Łącznie 13 drużyn wygrało swoją część z nagrody zbiorowej w wysokości 500 000 $, a Redwire Space na Florydzie zgarnął do domu największą nagrodę – 125 000 $. Zespół przedstawił koncepcję dwóch pojazdów, która obejmowałaby koparkę firmy L-Rex do zbierania lodu, która byłaby transportowana i składowana przez L-Tran.

Inne zespoły z mniejszymi nagrodami pieniężnymi to Colorado School of Mines, Oster Engineering, Aurora Robotics, Rocket M, Team AA Star i inne. Spośród trzynastu zwycięzców, najniższa dziesiątka – z których każdy otrzyma 25 000 dolarów – przedstawiła to, co NASA nazywa „realnymi i innowacyjnymi pomysłami”, które mogą okazać się przydatne w najbliższej przyszłości.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top