NASA Hubble uchwycił olśniewającą galaktykę NGC 4680 w całej okazałości!

Kolejny dzień, kolejny obraz wszechświata do podziwiania! Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) udostępniła niedawno zdjęcie jasnej galaktyki NGC 4680! Zdjęcie otrzymało ponad 74 000 polubień i 170 komentarzy i zostało udostępnione na oficjalnej stronie NASA Hubble na Instagramie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NASA Hubble udostępnia piękny film o złożonej mgławicy NGC 5189!

Podpis głosi: „Galaxy NGC 4680 błyszczy na zdjęciu z tego tygodnia #HubbleFriday! ✨ To trudna do sklasyfikowania galaktyka – czasami określana jako galaktyka spiralna, czasami galaktyka soczewkowata (która leży pomiędzy galaktyką spiralną a eliptyczną). Uważa się, że galaktyki spiralne ewoluują w galaktyki eliptyczne z czasem, prawdopodobnie po połączeniu się z inną galaktyką, powodując utratę ich charakterystycznej struktury spiralnej.

Dla mnie NASA, obraz galaktyki NGC 4680 został sfotografowany za pomocą Wide Field Camera 3 Hubble’a i przedstawia galaktykę spiralną NGC 4680. Dwie inne galaktyki, daleko po prawej i niżej w środku zdjęcia, leżą po obu stronach NGC 4680. Co więcej, NASA informuje, że NGC 4680 wzbudziło zainteresowanie w 1997 roku, kiedy doszło do wybuchu supernowej znanej jako SN 1997bp.

ZOBACZ TAKŻE: Hubble uchwycił świetlistą galaktykę spiralną, która wygląda wspaniale i zrelaksowana!

Oficjalna strona NASA Hubble na Instagramie to idealne centrum dla kosmicznych maniaków i ludzi, którzy uwielbiają śledzić wszystko, co związane z kosmosem! Na przykład, NASA Hubble niedawno udostępniła również zdjęcie 82 otwartej gromady gwiazd Caldwella, która jest domem dla gwiazd typu “O”, najsłynniejszych i najjaśniejszych ze wszystkich. Caldwell 82 znajduje się około 3700 lat świetlnych stąd w konstelacji Ara.

READ  Seria muralów w rzeczywistości rozszerzonej jest hołdem dla kobiet, kosmosu i nauki

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top