Euro 2020: Duński Eriksen „odszedł” przed reaktywacją | Wiadomości o Euro2020

Eriksen doznał zatrzymania akcji serca podczas meczu otwarcia Danii na Euro 2020 przeciwko Finlandii.

Duński lekarz drużynowy powiedział, że serce Christiana Eriksena zatrzymało się i „zniknęło” przed reanimacją za pomocą defibrylatora na Mistrzostwach Europy.

Eriksen upadł podczas sobotniego meczu otwierającego Euro 2020 przeciwko Finlandii i przeszedł długotrwałe leczenie, zanim odzyskał przytomność.

„Nie ma go; zrobiliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową, to było zatrzymanie akcji serca. Przywieźliśmy go z powrotem po defibrylacji” – powiedział Morten Bussen na niedzielnej konferencji prasowej, dodając, że Eriksen pozostał w szpitalu na dalsze badania po jego zapaści.

„Testy, które do tej pory zostały wykonane, wyglądają dobrze” – dodał Buzyn. „Nie mamy wyjaśnienia, dlaczego tak się stało”.

29-letni Eriksen upadł nagle w 42. minucie meczu, biegnąc w pobliżu lewej linii po rzucie z autu Danii. Gdy tłum 16 000 widzów ucichł, jego koledzy z drużyny zgromadzili się wokół niego, gdy był leczony na boisku, a następnie niósł go na noszach.

Peter Muller, dyrektor DBU, powiedział, że duńscy gracze kontaktowali się z Eriksenem poprzez wideokonferencję.

Trener Kasper Hjolmand powiedział, że Eriksen powiedział mu, że niewiele pamięta z sobotniego załamania i bardzo chciałby wrócić na boisko.

„Chciałby, żebyśmy grali dalej” – powiedział Hjolmand. “Powiedział, że czuje, że może wyjść i zagrać ponownie. Christian czuje się lepiej, gdy piłka nożna jest blisko jego stóp. “

Hejolmand zacytował słowa pomocnika: „Myślę, że czujesz się gorzej ode mnie. Czuję się tak, jakbym miał teraz iść na trening, chłopcy”.

„Christian jest w dobrym nastroju i jest to ogromna ulga dla graczy po całej tej niepewności” – powiedział Hjolmand. „Nie ma wątpliwości, że byliśmy na skraju przepaści”.

Duńscy gracze reagują, gdy ratownicy medyczni pomagają w opiece nad duńskim pomocnikiem Christianem Eriksen [Friedemann Vogel/Pool via AFP]

Do Eriksena, który gra dla Interu Mediolan, napływały wiadomości o wsparciu.

READ  Guerrero Jr. O Blue Jays w Home Run Derby: „więcej tak niż nie”

Mecz grupy B został przerwany i ostatecznie wznowiony po godzinie i 45 minutach. Finlandia wygrała 1-0 w swojej jedynej próbie meczu.

Byli reprezentanci Danii, Peter Schmeichel i Michael Laudrup, skrytykowali UEFA za rozwiązanie tego incydentu. Gracze mieli możliwość zakończenia meczu w sobotę wieczorem lub w niedzielę.

– Patrząc wstecz, szczerze myślę, że nie powinniśmy wracać na boisko – powiedział Hjolmand. „Pomyślałem, czy mógłbym robić rzeczy inaczej”.

Dania odwołała sesję treningową zaplanowaną na niedzielę, ale Hjulmand zapowiedziała, że ​​w poniedziałek spróbuje wrócić do swoich zwykłych zajęć.

Twierdził, że gracze są gotowi zakończyć turniej, a Dania zagra w czwartek z Belgią w grupie B.

Duński Christian Eriksen wciąż jest w szpitalu po ataku serca [Hannah Mckay/Reuters]

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top