Najwyższy urzędnik mówi, że Polska wprowadza blokadę na granicy kaliningradzkiej

WARSZAWA, 25 października (Reuters) – Polska być może będzie musiała zbudować barierę wzdłuż swojej granicy z rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim, aby powstrzymać fale imigrantów z Afryki i Azji w nadchodzących tygodniach, powiedział czołowy polski urzędnik. wtorek

Polska oskarża Rosję i jej sojusznika Białoruś o wykorzystywanie migrantów w ramach kampanii „wojny hybrydowej” w celu destabilizacji Europy, a gdy narastają napięcia związane z wojną na Ukrainie, Polska obawia się powtórki kryzysu, który dotknął tysiące mieszkańców Afryki i Centralnej narody. Migranci wschodni próbują przekroczyć granicę na Białoruś w 2021 roku.

W tym czasie Mińsk zaprzeczał tej sytuacji, latając z ludźmi próbującymi wjechać do UE, zamiast tego obwiniając Warszawę i Brukselę za kryzys humanitarny, który doprowadził do śmierci wielu migrantów w lasach wzdłuż granicy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, powiedział nadawcy publicznego Polskiego Radia 1, że Polska rozważa budowę bariery na granicy kaliningradzkiej z Rosją, podobnej do tej, którą zbudowała na granicy białoruskiej.

„Musimy wzmocnić nasze siły w tej części granicy i rozważyć budowę fortyfikacji granicznych, takich jak te, które mamy teraz na odcinku polsko-białoruskim” – powiedział.

Kaliningrad otworzył swoje niebo dla lotów, aby przyciągnąć więcej linii lotniczych i turystów z Bliskiego Wschodu i Azji, podały rosyjskie media.

„Po zastanowieniu się, z czym mieliśmy do czynienia i z czym nadal mamy do czynienia na granicy polsko-białoruskiej i otwarciu nieba nad Obwodem Kaliningradzkim dla lotów z Turcji, Syrii i Białorusi, może to nastąpić w nadchodzących tygodniach”. Sobolewski powiedział później Reuterowi, że napływ imigrantów rośnie.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom na briefingu, że Rosja nie będzie ingerować w takie decyzje.

„Historia dowodzi szaleństwa decyzji o budowaniu murów za każdym razem, ponieważ z biegiem lat lub dziesięcioleci wszystkie mury upadają” – powiedział.

READ  Stoch mówi, że Polska odbije się po porażce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Sobolewski powiedział, że na granicy z Białorusią pojawiają się duże grupy migrantów.

Polska zbudowała stalową barierę o wysokości 5,5 metra (18 stóp) wzdłuż granicy z Białorusią przez około 187 km (116 mil).

Polska poinformowała wcześniej, że straż graniczna otrzymała fundusze na budowę „elektronicznej bariery” z czujników i kamer wzdłuż granicy kaliningradzkiej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Alana Charlisha i Pavela Florkiewicza; Montaż przez Roberta Birzel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top