Przywódcy narodowi zbierają się w Berlinie dla ukraińskiego „Planu Marshalla”

Przywódcy krajowi, eksperci ds. rozwoju i dyrektorzy generalni spotykają się we wtorek w Berlinie na konferencji na temat tego, co ich gospodarze określają jako „Plan Marshalla” odbudowy Ukrainy po inwazji Rosji.

Konferencja, której gospodarzem jest niemiecki kanclerz Olaf Scholz i Komisja Europejska, nie będzie zawierać konkretnych zobowiązań pieniężnych na szacowany koszt odbudowy 750 miliardów euro, zadanie, które gospodarze będą gospodarzami w porównaniu w skali z amerykańskim programem Marshalla, aby pomóc w odbudowie Europy po świat. Druga wojna.

Decyzja Władimira Putina o rozpoczęciu w lutym inwazji na Ukrainę na pełną skalę spowodowała śmierć tysięcy osób oraz zniszczenie domów i fabryk. Chociaż wojna została potępiona jako nielegalna przez większość Zachodu, Moskwa nadal opisuje ją jako „specjalną operację wojskową” mającą na celu uwolnienie sąsiada od neonazistowskich ekstremistów.

„Forma odbudowy ukształtuje państwo, jakim będzie Ukraina w przyszłości” – napisali Schulz i przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen w poniedziałkowym wydaniu niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine.

Napisali: „Państwo rządzone prawem i silnymi instytucjami? Sprawna i nowoczesna gospodarka? Aktywna demokracja, która należy do Europy? Chociaż w porównaniach historycznych należy zawsze być ostrożnym, to jest to nic innego jak Plan Marshalla na XXI wiek ”. , biorąc pod uwagę odbudowę Ukrainy „zadaniem pokoleń”.

Przemawiając na Forum Biznesu, Schulz wyraził pragnienie, by Ukraina pewnego dnia stała się członkiem Unii Europejskiej, co darczyńcy muszą wziąć pod uwagę w obliczu ogromnych sum, jakie poniesie odbudowa.

„Wojna Putina zrodziła nasz kraj razem” – powiedział na forum.

READ  Siostra przywódcy Korei Północnej grozi Korei Południowej

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top