Najlepsze punkty w półfinale w Pekinie

Jannik Sinner rozbija Carlosa Alcaraza: Najlepsze punkty z półfinału w Pekinie
© Fred Lee/Stringer Getty Images Sport

Carlos Alcaraz i Jannik Sinner rozegrali emocjonujący mecz na China Open w Pekinie. Włoch pokonał swojego hiszpańskiego przeciwnika w dwóch setach z rzędu, a końcowy wynik to 7-6 i 6-1 po niecałych dwóch godzinach gry, a mecz, w którym Yannick ostatecznie dominował.

W meczu z Grigorem Dimitrovem pojawiły się obawy związane z problemami żołądkowymi, ale Jannik zaprezentował się na bardzo wysokim poziomie. Miał problemy tylko na początku meczu, ale wyzdrowiał i dał show. Pierwszy set trwał godzinę i piętnaście minut, a Włoch poprawił swoją grę w kluczowym momencie meczu, gdy w magiczny sposób rozegrano kilka strzałów i seta.

Usługa, która czasami wymaga przeglądu, ale dzisiaj była bardzo dobra, osiągnęła wspaniały zwrot i znalazła się na szczycie na całym świecie. Drugi set był jednostronny i jasne było, że Alcaraz wymknął się spod kontroli, a Siner miał kontrolę. Hiszpan nie potrafił znaleźć odpowiednich kontrataków i Yannick łatwo zakończył drugiego, decydującego seta.

Teraz w finale Sinnera spotka swój najgorszy koszmar, Daniila Miedwiediewa, którego w poprzednich spotkaniach pokonał sześć razy z sześciu. Jednak od poniedziałku Sinner przechodzi do historii włoskiego tenisa i osiąga swój najlepszy ranking.

Wyprzedził Holgera Röhna i Stefanosa Tsitsipasa i od poniedziałku będzie czwarty na świecie. Oto kilka najciekawszych punktów meczu, udostępnionych na Instagramie przez Tennis TV:

Słowa Al-Khatiba na konferencji prasowej

Na konferencji prasowej po zwycięstwie nad Alcaraz Włoch wyjaśnił: „To był zdecydowanie jeden z najlepszych meczów, w jakie grałem w mojej karierze.

Powiedziałbym, że każdy mecz z Carlosem Alcarazem jest trudny. Zawsze okazujemy sobie wiele szacunku i gramy świetnie. Kiedy stajemy naprzeciw siebie, zawsze staramy się przekraczać granice.

Dziś w ważnych momentach meczu grałem trochę lepiej.

Pierwszy set był jak kolejka górska, starałem się utrzymać na tym poziomie mentalnym i oczywiście jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Drugi set zakończył się wynikiem 6:1, to prawda, ale on miał wiele okazji. Bardzo dobrze wykonałem plan gry ustalony z moim zespołem.

READ  10 najciekawszych kandydatów do handlu NHL

Nie powiem dokładnie, co powiedzieliśmy przed meczem, ale zmusiliśmy się do gry agresywnej.

Kiedy ma dużo czasu na uderzenie piłki, gra naprawdę dobrze. Wiesz, że musisz zmienić i naprawić pewne rzeczy; Robił to również od czasu naszego ostatniego spotkania.

Następnym razem, gdy będziemy rywalizować, zmienimy też coś. To był nasz siódmy mecz i dobrze się dogadywaliśmy. To sprawia, że ​​​​sprawa jest dla nas prostsza i bardziej skomplikowana jednocześnie. Dzisiaj był mój dzień. Zobaczymy, co się teraz stanie, skupiam się na finale.