Mówi się, że plany Elona Muska dotyczące zarabiania pieniędzy na Twitterze obejmują zwolnienia w pracy

Wydaje się, że w ramach swojej próby zebrania pieniędzy na przejęcie Twittera Elon Musk „wysadził” pomysł likwidacji miejsc pracy na Twitterze, aby poprawić wyniki finansowe, według Bloomberg Raport. „Chociaż nic nie zostało ustalone – a sam Musk nie miał w tym czasie dostępu do niepublicznych danych finansowych na Twitterze – podczas rozmów z bankami wyraźnie wspomniał o zwolnieniach” – czytamy w raporcie. Washington Post Zostało to zgłoszone Musk omówił osiąganie „wydajności” w firmie w rozmowach z bankierami, „co może obejmować zwalnianie miejsc pracy”.

Wciąż istnieje wiele sceptycyzmu co do tego, jak będzie wyglądał Twitter pod własnością Muska, zakładając, że Transakcja o wartości 44 miliardów dolarów została ogłoszona w poniedziałek Mija zgodnie z oczekiwaniami. Jak dotąd najlepszą wskazówką tego, co chce zrobić z platformą, są jego własne słowa W komunikacie prasowym:

Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter to cyfrowa arena miejska, na której omawiane są sprawy kluczowe dla przyszłości ludzkości. Chcę również, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek, ulepszając produkt o nowe funkcje, tworząc algorytmy open source w celu zwiększenia zaufania, pokonania botów spamowych i uwierzytelnienia wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby go odblokować.

Ale potencjalne zwolnienia nie zostały publicznie omówione. Twitter nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Patrząc na liczne tweety Muska o otwieraniu wolności słowa na platformie – w tym te krytyczne wobec wcześniejszych decyzji Twittera Zwracaj negatywną uwagę na pracowników Jednym z obszarów, w którym Musk może dokonać cięć, jest dział polityki korporacyjnej. Musk rozwiązał dział public relations w Tesliwięc grupy komunikacyjne Twittera również mogą zostać poddane kontroli.

Z bankierami Musk mógł dyskutować o sposobach poprawy wyników finansowych, ale publicznie dał do zrozumienia, że ​​nie interesuje go Twitter dla pieniędzy. „To nie jest sposób na zarabianie pieniędzy” Musk powiedział na TED 2022 14 kwietnia. „Moje silne a priori odczucie jest takie, że posiadanie niezwykle niezawodnej i szeroko integrującej platformy publicznej ma kluczowe znaczenie dla przyszłości cywilizacji. W ogóle nie dbam o ekonomię.”

READ  ReconAfrica odpowiada na nową kampanię dezinformacyjną

Aktualizacja 28 kwietnia, godz. 20:30 ET: Dodano wsparcie od Washington Post.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top