@Moss Rocket podkreśla: Heinemann, Tisdale zdobywa dwa gole w wygranej

Po bardzo potrzebnej wygranej w niedzielne popołudnie w Manitobie, Rocket ponownie próbował utrzymać swoje nadzieje na play-off przeciwko Łosiowi.

Ale Laval zanotował dwie duże porażki przed meczem po niedzielnym zwycięstwie. Kayden Primo był nieoczekiwanym powołaniem do Montreal Canadiens, pozostawiając Kevina Poulina, by próbował utrzymać Lavalle’a na powierzchni. Brakowało również Brandona Gignaca, który robił wszystko, co w jego mocy, aby przejść przez niedzielny mecz, ale po prostu nie mógł przejść przez zawody.

Wtorkowy początek był dokładnie tym, co Rocket chciał zobaczyć w kluczowym meczu. Laval odepchnął łosia kilka razy, zanim atak obcego mężczyzny się przedarł. Peter Appandonato posłał podanie do dołka dla Joela Tisdale’a, który chłodno wbił piłkę na forhend i uderzył z woleja na dalszy bok, zdobywając 22. gola w sezonie.

Boleyn wyglądał jak mężczyzna w dobrej formie, gdy strzelił pierwszego gola. Łoś wyglądał niebezpiecznie w grze o władzę, a weteran bramkarza zatrzasnął drzwi, aby utrzymać prowadzenie.

Późny Rocket Power i kontynuacja czterech na czterech zakończyły okres z wieloma przerwami i łukami. Ale dzięki bramkarzowi Pauline i groźnemu atakowi rakietowemu Laval prowadził do przerwy.

Chociaż pierwsza tercja była mocna dla Rocketa, druga tercja była wszystkim, co łoś miał od otwarcia. Podczas gdy Laval przetrwał początkowe minuty nacisku ze strony Moss, tama w końcu pokazała kilka pęknięć. Jansen Harkins zdobył defensywną ochronę Rocket, az górnego dołka zdobył przyłożenie Poulina, które zakończyło mecz.

Remis był krótkotrwały dzięki gwiazdorskim hotspotterom Emilowi ​​Heinemannowi i Perkowi Dubiemu. Dobbie przebijał się przez obronę Moss i odbijał się przed bramką. Znakomity pod każdym względem, Heinemann uderzył nim leżącego na nogach bramkarza, aby przywrócić prowadzenie Lavalowi.

Ta przewaga wzrosła do pary dzięki ciężkiej pracy Dobbiego i Heinemanna głęboko w obszarze ataku. Dobbie rozpoczął grę od strzału, który odbił się od siatki, który następnie został złapany przez Mitchella Stephensa i podany do Heinemanna. Szwed kontynuował swoją niesamowitą błyskotliwość, oddając strzał w poprzek ciała i w siatkę, aby objąć prowadzenie 3-1.

Krótko po celu pocisku Łoś wywołał głęboką szarżę na końcu Lavala, w wyniku której Tyler Boland wrócił z celem. Jednak Jayden Struble mocno uderzył w twarz krótko po golu Moose’a, dając Rocketowi mocną grę i szansę na odzyskanie dwubramkowej przewagi.

Przewaga mężczyzn dodała imponującą tercję Perkowi Dube, który po raz kolejny był katalizatorem gola. Tym razem sam chwycił bramkę, gdy próbował uderzyć bekhendem w siatkę, aby ją przekierować. Ale jego strzał trafił w kij łosia przed siatką i powoli przeleciał nad linią.

Trzecia tercja była rozgrywana w bardziej przemyślanym tempie, a Rocket nawoływał łosia do błota i błota przed siatką, a następnie raz po raz oczyszczał swoje linie. Wyglądało na to, że pocisk miał naruszyć zegar i prawie to zrobili, dopóki cele nie zaczęły nagle pojawiać się znikąd.

Początkowo Joël Teasdale znalazł słaby punkt w obronie i odebrał podanie od Petera Abbandonato, zdobywając drugiego gola tego wieczoru i wyrównał mecz na 5:2.

Łoś zaatakował z powrotem, a Parker Ford strzelił swojego pierwszego profesjonalnego gola z odbitego krążka, który uderzył obok Bullena, aby gra była interesująca na siedem minut przed końcem meczu.

Łoś ostatecznie wyciągnął swojego bramkarza, próbując się wycofać. Fumble i spin z krążkiem pozwoliły Jean Messac wystrzelić krążek w pustą siatkę i zapewnić Lavalowi kolejną decydującą wygraną na wyjeździe.

Wynik końcowy: Laval 6, Manitoba 3

Zwycięstwo w obu meczach w Manitobie przeciwko bardzo trudnej drużynie Moose było ogromnym wzmocnieniem dla Rocket, ponieważ wszelkie stracone punkty zniweczyłyby ich nadzieje na playoffy. Drużyna kontynuuje dziką jazdę w piątek, udając się do Rockford na mecz z IceHogs.

Cayden Primo wrócił z drużyną po rozegraniu jednego meczu dla Canadiens w przegranej 3: 2 z Kanadyjczykami Ulotki z Filadelfii.