Mistrzostwa FIM Speedway GP 2022 kończą się w Polsce

Finał Mistrzostw Świata FIM Speedway Grand Prix 2022

Trzykrotny mistrz Polski Bartosz Zmarzlik przyznał, że „wyścigi to moje życie”, ponieważ odmówił puszczenia gazu w sobotę, gdy w sobotę podnosił w Toruniu trofeum FIM Speedway Grand Prix World Championship.

Polak zajął drugie miejsce w zawodach Far Nature Solutions FIM Speedway GP w Toruniu, a na podium w nocy stanął jego dobry przyjaciel i kolega z zespołu Corso, Martin Wagulik.

Do Zmarzlika na trybunie Speedway GP World Championship dołączył wicemistrz serii, Leon Madsen z Danii, a polski as Maciej Janowski wspiął się z siódmego na trzecie miejsce w ciągu nocy, bez tchu wznosząc się na brąz – swój pierwszy medal na żużlu GP. Dołączył do serii w 2015 roku.

Ale ta noc należała do jego rodaka, Smarslika, kiedy 17 września podniósł trofeum Speedway GB World Championship w rundzie finałowej w Malili w Szwecji.

Bartosz Zmarzlik

Po zdobyciu tytułu na jedno okrążenie przed metą niewielu kolarzy mogło sobie poradzić w finale. Ale miłość Zmarzlika do wyścigów sprawia, że ​​jest to mało prawdopodobne.

Bartosz Zmarzlik

Wyścigi są fajne i uwielbiam to robić. Na rowerze czuję się wolny i szczęśliwy. Wyścigi to moje życie. Lubię robić dobrą robotę na rowerze, bo na torze jestem tylko ja i rower. To jest naprawdę dobre. Jestem bardzo zadowolona z całego dzisiejszego spotkania. Cały sezon był naprawdę dobry. Były wzloty i upadki, ale byłem w pierwszej piątce w każdej rundzie, więc nie było dla mnie tak źle.

Bartosz Zmarzlik

„Jestem bardzo dumny, że zdobyłem trzy złote medale, nie wiem, co teraz powiedzieć. To niesamowity czas – trzy zwycięstwa w cztery lata. To dla mnie wspaniałe uczucie i wiem, jak dużo pracuję z moim zespołem, aby osiągnąć to wszystko. Co musimy zrobić, aby to wszystko osiągnąć. Teraz jest więcej zrozumienia. Nie mogę teraz tego wszystkiego ogarnąć. Ale to wspaniałe uczucie i chcę bardzo podziękować fanom za całe wsparcie .”.

READ  Polska poszukuje finansowania zagranicznego, ponieważ wypłacalność obligacji podnosi koszty
Bartosz Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik

Zmarzlik finiszował ze 166 punktami do mistrzostwa z możliwych 200-33 punktów przed swoim najbliższym rywalem Madsenem.

Madsen świętował swój drugi srebrny medal Speedway GP i drugie w tym roku zwycięstwo w Speedway European Championship. Zachwycony Duńczyk jest zdeterminowany, by przenieść ten rozmach na następny sezon.

Leon Madsen

To było bardzo, bardzo dobre zakończenie sezonu. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego, co osiągnąłem w tym roku – złoty medal na Mistrzostwach Europy, a teraz srebrny na Mistrzostwach Świata. To był dla mnie naprawdę dobry sezon – chyba najlepszy. Jestem bardzo szczęśliwy. To była burzliwa druga połowa sezonu. Robię postępy i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy mogli kontynuować ten postęp, być lepszym i ciężko walczyć o złoty medal.

2022 FIM Speedway GP Runda 10 – Polska

Zajmujący trzecie miejsce Janowski mógł zdobyć swój pierwszy medal GP na żużlu. Ale pewnej nocy wrocławski bohater miał mieszane uczucia, chciał stanąć na najwyższym stopniu.

Maciej Janowski
Maciej Janowski

„Myślę, że najważniejszą rzeczą jest podróż, którą odbywam z moim zespołem. To, co zrobiliśmy w tym sezonie, jest fantastyczne. Jestem z tego bardzo zadowolony. Ale to brązowy medal i myślę, że wszyscy walczymy o złoto. Najlepsze życzenia dla mojego zespołu. Wykonali świetną robotę. Nadal ze mną pracują, co oznacza, że ​​nie jest źle! To był wspaniały sezon, ale moja jazda i wszystko wokół było jak kolejka górska. Ale jestem bardzo szczęśliwy.

Punkty finałowe Mistrzostw Świata FIM Speedway Grand Prix 2022
1. Bartosz Zmarzlik 166
2. Leon Madsen 133
3. Maciej Janowski 106

Po kontuzjach kampanii zakończył sezon na dziewiątym miejscu w mistrzostwach, mimo zwycięstw w rundach Bragga i Dorana.

Po Zmarzliku, Madsenie, Janowskim, szwedzkiej gwieździe Fredriku Lindgrenie na czwartym miejscu, brytyjskim zawodniku Robercie Lambercie na piątym i dwóch GB, teraz ma nadzieję na zdobycie jednego z sześciu stałych miejsc na dzikie karty oferowanych przez komisję SGP na sezon 2023. Zwycięzca Time Speedway GP, Dan Bewley, który zajął szóste miejsce, zarezerwował swoje miejsca na przyszły sezon.

READ  Puchar Świata w Skokach Narciarskich | gra

Dołączają do nich zwycięzca FIM GP Challenge Kim Nilsson ze Szwecji i Jack Holder z Australii, który na spotkaniu zajął trzecie miejsce.

Bewley, wicemistrz w Wyzwaniu z zajmującym czwarte miejsce Australijczykiem Maxem Fricke, zakończył w tegorocznej szóstce SGP i zakwalifikował się w ten sposób.

Vaculik był zachwycony, że zakończył 2022 rok na wysokim poziomie i jest zdeterminowany, aby podnieść swój własny ranking medalowy wraz z wicemistrzem Far Nature Solutions FIM Doran Speedway GP Zmarzlikiem i Mattsenem, który zajął trzecie miejsce na nocnym podium.

Martin Vagulik

Bardzo się cieszę, że kończę sezon na pierwszym miejscu. Zawsze jest fajnie i jestem naprawdę zadowolony z rezultatu. Razem z moim zespołem bardzo ciężko pracowałem na ten wynik i na rozmach, jaki mamy teraz. To jest dobre dla nas i dobre na przyszłość. Jestem bardzo szczęśliwy. Gratuluję chłopakom, którzy zdobyli medale. To niesamowite i mam nadzieję, że pewnego dnia też go dostanę. Ale chłopaki mieli doskonały sezon i wiem, jakie to trudne i jak długi jest sezon. Bardzo dobrze!”

FIM Speedway GP Polski - Doran - wyniki Martin Wakulik 20 Bartos Smarzlik 18 Leon Madsen 16
FIM Speedway GP Polski – Doran – wyniki
1. Marcin Vagulik 20
2. Bartosz Zmarzlik 18
3. Leon Madsen 16

Jason Doyle jest Australijczykiem, który w klasyfikacji generalnej FIM Speedway GP w 2022 roku zajął 10. miejsce, wyprzedzając rodaków Jacka Holdera i Maxa Fricka, którzy ukończyli sezon odpowiednio na 12. i 13. miejscu. Frick opuścił finały z powodu kontuzji.

FIM Speedway GP Polski – Doran – wyniki

 1. Marcin Vagulik 20
 2. Bartós Smarzlik 18
 3. Leon Madsen 16
 4. Maciej Janowski 14
 5. Michael Michaelson 12
 6. Fryderyka Lindgrena 11
 7. Andrzej Lebiediew 10
 8. Dana Bewleya 9
 9. Cocker Worina 8
 10. Jason Doyle 7
 11. Robert Lambert 6
 12. Zabawka Woffinton 5
 13. Jakuba Miśkowiaka 4
 14. Uchwyt podnośnika 3
 15. Patryk Dudek 2
 16. Krzysztof Lewandowski 1
 17. Paweł Prasetbelski 0
 18. Mateusz Affelt 0

Punkty finałowe Mistrzostw Świata FIM Speedway Grand Prix 2022

 1. Bartós Smarzlik 166
 2. Leona Madsena 133
 3. Maciej Janowski 106
 4. Fryderyka Lindgrena 103
 5. Robert Lambert 103
 6. Don Bewley 102
 7. Patryk Dudek 102
 8. Zabawka Woffinton 93
 9. Marcina Vagulika 91
 10. Jason Doyle 83
 11. Michael Michaelson 82
 12. Uchwyt na podnośnik 67
 13. Maksymalna liczba Fricka to 52
 14. Andersa Thompsona 51
 15. Paweł Prasetbelsky 29
 16. Andrzej Lebiediew 26
 17. Rasmus Jensen 12
 18. Matej Jagger 11
 19. Cocker Worina 8
 20. Maty Hansen 7
 21. Gleb Żukow 7
 22. Facet Hackenbeck 7
 23. Oliver Berndtsen 5
 24. Jakuba Miśkowiaka 4
 25. Maksymalny ruch 4
 26. Szymon Woźniak 3
 27. Krzysztof Lewandowski 1
 28. Tom Brennan 1
 29. Jan Kwech 1
READ  Przezwyciężenie wysokich cen energii i walka z ubóstwem energetycznym – widok z Polski - EURACTIV.pl

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top