Misja LCRD NASA wysyła pierwsze lasery z kosmosu

Pierwszy w historii system przekaźników komunikacji laserowej NASA, Laser Communications Relay Demonstration (LCRD), z powodzeniem przesłał pierwsze lasery – First Light – przez teleskopy optyczne, co jest ważnym kamieniem milowym w misji, której celem jest zademonstrowanie unikalnych możliwości pola laserowego / optycznego komunikacji.

Misja LCRD została wystrzelona 7 grudnia 2021 r. na rakiecie United Launch Alliance Atlas V 551 z Launch Complex 41 na Cape Canaveral Air Force One na Florydzie.

Zespół Optical Communications Mission NASA napisał na Twitterze: „Pierwsze światło jest ważnym kamieniem milowym, ponieważ misja wysyła swoje pierwsze lasery przez teleskopy optyczne LCRD. Wkrótce misja rozpocznie pierwsze eksperymenty, demonstrując zalety komunikacji optycznej”.

LCRD wyróżnia się obecnością dwóch stacji fotowoltaicznych – z których jedna odbiera dane ze statku kosmicznego użytkownika, a druga przesyła dane do stacji naziemnych na Ziemi. Wykorzystuje moc komunikacji laserowej, która wykorzystuje światło podczerwone zamiast fal radiowych do kodowania i przesyłania informacji do iz Ziemi, umożliwiając przesyłanie danych z powrotem na Ziemię od 10 do 100 razy więcej.

Stacje naziemne misji znajdują się na ziemi w Table Mountain w Kalifornii i Haleakala na Hawajach. Gdy LCRD odbierze i zakoduje informacje, ładunek wysyła dane do stacji naziemnych, z których każda jest wyposażona w teleskopy do odbioru światła i modemy do przekształcenia zakodowanego światła z powrotem na dane cyfrowe.

Ponadto systemy laserowe oferują mniejsze wymagania pod względem wielkości, wagi i mocy, co czyni je idealnymi do misji kosmicznych.

Misja LCRD NASA spędzi dwa lata na prowadzeniu testów i eksperymentów, a po fazie eksperymentalnej będzie wspierać misje w kosmosie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top