Minos Stobiski nie jest już trenerem kobiecej drużyny piłkarskiej

Minos Stapiaski nie jest już trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej – powiedział w oświadczeniu dla PZPN. W kwietniu drużyna zagra towarzysko z Węgrami i Szwecją.

Selektor pozostawał do dyspozycji Zarządu PZPN po zakończeniu eliminacji do Mistrzostw Europy bez awansu. Z piłkarzami współpracuje od lipca 2016 roku, zastępując Wojciecha Pacquiao, gdy przegapił szansę na awans do Mistrzostw Europy Polek.

23 lutego Polska przegrała ostatni mecz grupowy eliminacji z Hiszpanią 0: 3. Dopiero zwycięstwo dało im szansę zagrania w play-offach do finału. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie, wyprzedzając Hiszpanów i Seksu, przed Mołdawią i Azerbejdżanem.

„Prowadzi drużynę od ponad czterech lat, zwłaszcza w ostatniej rundzie eliminacyjnej mistrzostw Europy.

Stefiski prowadził w kadrze seniorów w 44 meczach (25 zwycięstw, 7 remisów, 12 porażek).

„Te cztery i pół roku były dla mnie bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem. Cieszę się, że mieliśmy tyle wspaniałych, ale dzieje się to również w grze – w chwilach smutnych. trener krótko.

Nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone na następnym posiedzeniu zarządu związku 23 marca.

Polki zmierzą się w towarzyskich meczach z Węgierkami i Szwedkami w kwietniu, po tym jak drużyna bez awansu kwalifikuje się do mistrzostw Europy.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 kwietnia w Felkucie. Cztery dni później biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Szwecji na stadionie Widzev Ade.

Autor: Pyotr Kirsis

gir / cegl /

READ  Najlepszy występ Chelsea w Lidze Mistrzów! Poważna kontrowersja może zmienić konkurencję Big Non

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top