Christensen leci wysoko po polskiej scenie

Szwecja zajęła drugie miejsce swoim Hyundaiem i20 R5, prezentując jedno z wyjątkowych osiągów Mikołajek.

To jego pierwszy powrót do ERC po 2018 roku, a także jego najlepszy debiut w locie. Chociaż nie było żadnych oczekiwań przed wydarzeniem, Christensen ujawnił, że „nadszedł odpowiedni moment”.

„Miałem to uczucie, wiesz?” Powiedział FIAERC.com. „Teraz moja kolej – wszystko idzie po mojej myśli. I poszedłem na to.

Szwecja ma nadzieję, że musi się jeszcze dużo nauczyć

„Kiedy tak jedziesz i jesteś pewny siebie, wszystko w samochodzie działa dobrze. Jasne, były chwile tu i tam, ale w końcu to nic wielkiego.

„Poradziliśmy sobie ze wszystkim bardzo dobrze. Oczywiście jest to niesamowita prędkość w ERC. Staraliśmy się jak najlepiej i wspaniale było osiągnąć końcowy wynik. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi” – ​​dodał.

Były mistrz FIA juniorów WRC ma rywalizować w kolejnych rundach mistrzostw, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Raleigh oraz w czeskim Raleigh Slim w sierpniu.


Rally Zagłosuj na swojego głównego kierowcę w Polsce

Zagłosuj na swojego gwiezdnego kierowcę na zlocie…

Jak dobry był powrót na żwir? 78. Rajd Polski Orlenu zgodnie z oczekiwaniami to kompletny thriller. Ale kto ci zaimponował …

Czytaj więcej

Celem Christensena jest zdobycie doświadczenia po trudnym sezonie 2021 i zbudowanie zaufania do silników z napędem na cztery koła, w których z Fordem Fiestą w WRC2 ukończył tylko dwa z pięciu wyścigów.

„Nie wiem, czego się spodziewać, kiedy przyjedziemy do Polski” – wyjaśnił 31-latek. „Powiedzieliśmy, że jedziemy tutaj po doświadczenie, aby poznać samochód, nauczyć się jeździć i dalej się uczyć.

„Nadal mam dużo pracy do zrobienia, aby zmienić ten samochód, ale to był wspaniały moment, aby jeździć i kończyć na tej pozycji. Oczywiście to bardzo chwalebny moment.


READ  Edward Little / Leavitt / Polska przelatuje obok Greely

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top