Minister transportu Kolumbii Brytyjskiej obwinia ceny gazu o „sfałszowanie” i nie widać żadnych ulg podatkowych

Minister obwinia „manipulacje”

Rosnące w zawrotnym tempie ceny paliw powodują, że wielu kierowców odczuwa ból przy dystrybutorze.

Ceny gazu za litr wahały się od 212,9 do 218,9 centów w ciągu ostatnich kilku tygodni, a przypadki kradzieży gazu są w toku. zgłoszone w Okanaganie.

Minister transportu i infrastruktury Rob Fleming był w piątek w Kelowna na Otwórz nową ścieżkę rowerową, Więc Castanet zapytał go, czy hrabstwo postawi koło ratunkowe dla kierowców.

„Toczy się debata, słusznie, na temat żłobienia cen. Jeśli spojrzysz na rekordowe zyski dla firm naftowych od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, kiedy sprawy naprawdę zaczęły się poprawiać. To niewiarygodne, że oszukują konsumentów, ciężko pracujących Kanadyjczyków z Kolumbii Brytyjskiej „. odpowiedział.

Fleming ma nadzieję, że ostatnie posunięcie producentów ropy z OPEC, aby zwiększyć produkcję, pomoże obniżyć koszty litra gazu. „Pochwalam prezydenta Bidena, który wydaje się, że zapewnił sobie zobowiązanie krajów OPEC do zwiększenia produkcji, i jasne jest, że istnieje dużo pracy z rządami i producentami ropy w celu zwiększenia i dywersyfikacji. Pokaz jest taki, że odcięliśmy eksport rosyjskiej ropy, który napędza ich machinę wojenną.

Fleming zwraca uwagę na ubiegłą jesień, kiedy ceny paliw były niskie – „świat się zmienił, a ceny paliw były rekordowo niskie zaledwie sześć miesięcy temu”.

„To trudne dla wszystkich i będzie wymagało od rządów, aby starały się być tak inteligentne, jak to tylko możliwe, ale będzie również wymagało od producentów ropy i gazu, aby nie postrzegali tego jako okazji do niekontrolowanych zysków, gdy gospodarce zagraża inflacja”.

Nie będzie związany żadnym zwolnieniem z podatków od gazu nałożonych przez prowincję.

Obecnie litry gazu Sprzedać Za 186,9 centa w Calgary w Alta hrabstwo tymczasowo przestało pobierać 13 centów z podatku od gazu 1 kwietnia.

READ  Numery loterii Lotto Max Canada na 8 czerwca 2021 r.; zwycięskie wyniki

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top