Międzynarodowe rozprzestrzenianie się wirusa koronowego. Dzięki szczepionkom w tunelu widać światło – szefa eurogrupy

Przewodniczący strefy euro Basel Donohue ostrzegł na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wybuch koronawirusa może zaostrzyć istniejący wcześniej brak równowagi w strefie euro. Jednak dzięki programom szczepień w UE w tunelu jest światło – powiedział.

– Widząc to ryzyko, przyznajemy też, że w ostatnich tygodniach nastąpił spory wzrost. Dzięki wdrożeniu programów szczepień w całej Europie światło można teraz zobaczyć na końcu tunelu. Ale irlandzki polityk powiedział po wideokonferencji ministrów finansów strefy euro, że z pewnością nie ma czasu na samozadowolenie, gdy pojawiły się nowe fale i nowe typy wirusów.

Przemawiając na tej samej konferencji prasowej, Europejski Komisarz Gospodarczy Pavlo Gentiloni powiedział, że jednym z największych zagrożeń gospodarczych jest możliwość wyjścia strefy euro w zupełnie innym tempie niż kryzys.

„Kiedy zdajemy sobie sprawę z potrzeby szybkiego rozwiązania problemu nierówności, musimy nadal zapewniać wsparcie w razie potrzeby” – powiedział, dodając, że wymagałoby to skoordynowanej i wszechstronnej reakcji politycznej.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Przeczytaj z nami wiadomości gospodarcze

– Rozwiązanie problemu stabilności zadłużenia będzie wymagało nie tylko działań w zakresie polityki pieniężnej, ale także przyspieszenia potencjalnego wzrostu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na nierówności wynikające ze społecznych skutków kryzysu, które nie są jeszcze w pełni zdane. Gentleoni doszedł do wniosku, że musimy unikać dalszego pogłębiania i tak już chaotycznych nierówności w naszych społecznościach.

READ  Barry zabiera wyszkolonego sportowca do Polski na łyżwach dla młodych bohaterów (5 zdjęć)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top