Microsoft pod presją po najwolniejszym wzroście przychodów od sześciu lat, Investing.com

Akcje Microsoftu zyskują 4% w porównaniu z drugim kwartałem na EPS

Napisane przez Davitta Kirakosiana i Jeffreya Smitha

Investing.com – Akcje Microsoftu (NASDAQ::) miały zostać otwarte pod presją w środę po tym, jak gigant oprogramowania odnotował najwolniejszy wzrost sprzedaży od sześciu lat i ostrzegł, że może być jeszcze gorzej.

Wzrósł zaledwie o 2% rok do roku w ciągu trzech miesięcy do grudnia do 52,7 mld USD, pokonując konsensus 53,12 mld USD. Chociaż zysk przebił oczekiwania na poziomie 2,32 USD na akcję, nadal był niższy o 12% w stosunku do roku i wyniósł 16,4 mld USD.

Liczby Microsoftu mają poważne implikacje dla reszty amerykańskiego rynku akcji, biorąc pod uwagę jego ogromny rozrzut we wszystkich sektorach gospodarki. Chociaż nie było w nich wiele szokującego, zwiększyły one wrażenie, że amerykańska gospodarka będzie miała ciężki okres w tym roku. Firma ogłosiła już 10 000 zwolnień na początku tygodnia.

Analitycy skupili się na spowolnieniu wzrostu inteligentnej chmury firmy Microsoft, która zapewniała lata imponującego wzrostu i do niedawna w dużej mierze przeciwstawiała się postpandemicznemu spowolnieniu w firmach internetowych i zdalnych.

Przychody z inteligentnej chmury wzrosły o 24% rok do roku w stałych walutach w kwartale, ale Microsoft przewiduje wzrost do około 21,85 miliarda dolarów w bieżącym kwartale, co oznacza implikowaną roczną stopę wzrostu wynoszącą zaledwie 6,6%, oblicza Investing.com. Analitycy spodziewali się około 22,14 miliarda dolarów.

Inne firmy Microsoft już wykazują więcej oznak zmagania się z szerszym spowolnieniem gospodarczym. Przychody z działalności związanej z komputerami osobistymi spadły o 19%, czyli o 16% w stałej walucie, ponieważ popyt na laptopy i komputery osobiste zmalał, gdy świat powrócił do komputerów stacjonarnych po pandemii.

Podobnie przychody działu gier Xbox spadły o 12% lub 8% w stałej walucie, ponieważ zablokowani konsumenci wstali ze swoich miejsc.

READ  Konto założone dla kredytobiorców korzystających z własności domu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top